Ekis?

Muutin hiljattain Mikkeliin ja olen viihtynyt. Nyt ajattelin kantaa oman korteni kekoon ja menin työkkäriin, sieltä mulle tarjottiin töitä Ekotorilla kylmäkodinkonepuolella.
Kysymys kuuluukin millanen paikka tuo Ekotori oikeen on??? Olen kuullut että siellä tehtäisiin ekotekoja pitääkö paikkansa?
5140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitää joo, kierrätys o ekoteko

Äänestä

Pääasiassahan sinne menevät kaikki luuserit "töihin".

Yhteiskunnan työttömyystilastojen siivousteknillinen toimenpide vaan.

Äänestä

kerran oli maamorisian töissä

Äänestä

Tuo on kyllä todella haastava pesti. Sanotaanko, että yksi mikkelin arvostetuimmista toimeenkuvista. Tuosta on helpppo nousta vielä johtajan pallille.

Äänestä
  • No enpä usko,että tänne kirjottavat kovin huikeita virkoja omaa.Puhelimeen osaa vastata ja puhua tyhmemmätkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


etelän_Reijo kirjoitti:

Muutin hiljattain Mikkeliin ja olen viihtynyt. Nyt ajattelin kantaa oman korteni kekoon ja menin työkkäriin, sieltä mulle tarjottiin töitä Ekotorilla kylmäkodinkonepuolella.
Kysymys kuuluukin millanen paikka tuo Ekotori oikeen on??? Olen kuullut että siellä tehtäisiin ekotekoja pitääkö paikkansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu