sim-kortti lakkaa toimimasta

sonera-asiakas

Sonera tiedottaa: Liittymäsi sim-kortti lakkaa toimimasta ma 3.6.2013 klo 21 verkkopäivityksen vuoksi. Lähetämme ennen......

Mistä tässä on kysymys? Tuleeko jotain lisäominaisuuksia esim. 4G etc.?

4

256

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Morjesta,

      Kuulut niiden joukkoon joille vaihdamme vanhan sim-kortin uuteen. Toi liittyy oikeastaan ihan yleiseen toimivuuteen mitä tulee korttiin ja verkkoomme, uudet kortit toimivat paremmin :)

      Kyllä sä saat 4G:n jos sieltäpäin vain verkko löytyy ja sulla on sopiva laite sitä varten, tää toki edesauttaa siinä asiassa koska vanhoissa korteissa sitä ominaisuutta ei ole.

      Muistathan tuon päivämäärän ja kellonajan, aktivoi se uusi sim sitä ennen, ettei tule katkoksia :)

      Tero@SoneraPartio

      • sonera-asiakas

        Kiitos vastauksesta!
        Ongelmia on kieltämättä ollut linjoissa. Erityisesti vastapuoli on valittanut, että kuuluvuus ei aina toimi. Toivottavasti tähän saaadaan parannus.


      • sonera-asiakas kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta!
        Ongelmia on kieltämättä ollut linjoissa. Erityisesti vastapuoli on valittanut, että kuuluvuus ei aina toimi. Toivottavasti tähän saaadaan parannus.

        Uusi kortti voi hyvinkin parantaa kuuluvuutta. Mutta jos sama ongelma jatkuu, niin laitahan ihmeessä vikaria Omien Sivujen kautta -> http://bit.ly/YTpPzB (vaatii sisäänkirjautumisen), niin teknisen puolen kaverit tutkivat asiaa tarkemmin.

        Johannes@SoneraPartio


      • sonera-asiakas
        sonerapartio kirjoitti:

        Uusi kortti voi hyvinkin parantaa kuuluvuutta. Mutta jos sama ongelma jatkuu, niin laitahan ihmeessä vikaria Omien Sivujen kautta -> http://bit.ly/YTpPzB (vaatii sisäänkirjautumisen), niin teknisen puolen kaverit tutkivat asiaa tarkemmin.

        Johannes@SoneraPartio

        Kiitos linkistä!

        Tämä kuuluvuusongelma ilmeni huhtikuun lopussa n. viikon verran. Mietin kyllä sitä, koska silloin ei ollut mitään tungostakaan täällä (Pyhällä). Puhelut olivat Helsinkiin ja Ouluun. Nykyisin ei ongelmaa ole ollut, ja siksi en ole asiasta kysellyt. Seuraanpa tätä sitten herkällä korvalla. Mutta tottakai muuten verkko on toiminut moitteettomasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      325
      1414
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      345
      1326
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1132
    4. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      108
      1008
    5. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      797
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      102
      672
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      76
      669
    Aihe