Miksi hankkiutua työhön missä "joutuu" olla ihmisten kanssa tekemisissä? Eikö nämä kurttunaamat voisi painua vaikka savottatöihin missä ei tarvitsisi sosiaalisia taitoja?
Oletko saanut Kuusamossa missään hyvää asiakaspalvelua? Jo tervehtiminen tuottaa kai tuskaa näille puuterinaamoille!
Oletko saanut Kuusamossa missään hyvää asiakaspalvelua? Jo tervehtiminen tuottaa kai tuskaa näille puuterinaamoille!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hyvää asiakaspalvelua Kuusamossa saa matkahuollossa ja värisilmässä.
Matkahuollon allekirjoitan, Värisilmää en.
Pörhön Volkkarin-huolto on toiminut loistavasti asiakaspalvelussa sekä huollossa! Kiitos siitä! Hinta saattaa olla kalliimpi kuin jollakin pienemmällä pajalla, mutta mielellään maksaa vähän enemmän hyvästä palvelusta, joka ei ole itsestään selvyys tänä päivänä!
No kukkakaupassa olen saanut hyvää asiakaspalvelua!(se puoti siinä valintatalon vieressä) Samotein IKH:lla!
Apoteekissa Kitkantiellä loistopalvelu, osuuspankissa on akoilla hymyt hyytyneet, tympeä paikka.
Minulle ei tarvi hymyillä, mutta yhden asian nämä kuusamolaiset myyjättäret ym voisi jättää pois.. Nimittäin uteliaisuuden. Pyörähdän muutaman kerran kotikonnuilla ja auta armias kun menen mihin kauppaan tahansa, mikä kysely tunti alkaa! Ensin katsotaan päästä varpaisiin, ja sitten puheille..udellaan perhesysteemit, työpaikat ym! Mitä vittua kelleen kuuluu missä asun ja mitä minun elämään kuuluu! Ja varsinkin nämä on niitä puolituttuja, jotka ei ikinä ole olleet edes ystäviäni! Ja kyllä, minulla on aina niin kiire että ihan joka kysymykseen eivät vastausta saa...
niin on. Osuuspankin naisilla on hymy hyytyny..
Shellillä! Tytöillä aina hymy herkässä ja palvelu pelaa!
a katsastuksessa sitruunoita aina tiskin takana!
Jess A-kats tumma sitruunamarinoiduin huulin oleva kanan p***e. Mikään ei ole koskaan oikein kuin rouva on mieltä. erittäin töykeitä vastauksia asiallisiin kysymyksiin.
Tämä kuusamon pyörä ja pienkone korjaamo Veijon vieressä, ei vois olla surkeempaa palvelua...en enää ikinä siihen firmaan astu..Onneksi Ouluun on lyhyt matka.
Ostokset tekee 12,50€.
Maksan satasella.
Minulle lyödään rahat kouraan yhtenä möttönä, kuitin kera: "Kahdeksankytseitsemänviiskyt".
Jono takana, ei muuta mahdollisuutta kuin työntää rahat kukkaroon.
Jäädä ihmettelemään sainko oikein takaisin.
Ja ilman pieniä sanoja "ole hyvä".
Tähänkö on asiakaspalvelu Kuusamossa tullut?
Miksi sitä pitää janota tuota toisen ihmisen hymyä? Eihän sitä tiedä, miten vaiketa elämää sen puuteroidun naama taakse kätkeytyy? Ei kait me hymyä yleensä olla ostamassa, vaan tavaraa tai jotain palvelua. Eikös nyt pitäisi riittää, kun tavaransa tai palvelunsa saa ja kuitin myös niistä? Moni nainen elää perhehelvetissä ja myös miehet käyttävät heitä hyväkseen esineen tavoin. Kuusamossakin naisetkin saavat kylmää kyytiä, siinä missä muuallakin, näin on näreet. Ei sitä mielellään silloin hymyile ja itkeäkkään ei saa. Onhan tavattu noita kurttuotsaisia miehiäkin ja asiakaspalvelussa. Heidän asiakkainaan pitäisi olla vain nuoria, hyvä povisia ja hyvällä reisikertoimella varustettuja.
Jos on naama norsunvitulla ja lyö rahat kouraan niinkuin luun heittäis koiralle,niin sellanen ei kuulu asiakaspalveluun ollenkaan! Apua ja hoitoa tarvii ihminen jolla henkisiä ongelmia. Meitä työttömiä, iloisia, hyväntuulisia, povekkaita ym myyjiä on, jotka niin mielellään tekisi tuota työtä asiakkaiden iloksi ja hyväksi:) Kyllä minä mielellään povea röyhistäisin kuusamolaisten komeiden miesten asioidessa;)
Mee sinä tosiaan sinne kassalle niin katotaan kuinka pitkään hymyilet pennin palkalla kuunnellen esimiehen ja TYHMIEN ja v-maisten asiakkaiden räkytystä.
Kokemusta minulla löytyy ja paljon, sekä ammattitaitoa. Joten palkka on jotain muuta kuin tuo sinun penni;) oma asennehan se ratkaisee miten työssä viihtyy, eikä ole koskaan hymy hyytynyt, se kun on niin että esimies tai asiakkaat ei räksytä kun on itsellä asiakaspalvelutaito ja tekee työnsä mainiosti niin ei esimieskään silmille hypi. Että näin on näreet:)
Suurimman urheiluliikkeen omistajan voisi kuvitella tervehtivän asiakasta aamulla oviaan avatessaan, mutta kun herra vaan kääntää päänsä toiseen suuntaan... Huomenien toivotusta turha odottaa! Meneeköhän liian hyvin, en usko. Syksyllä myydään kamaa alehinnalla ja sama tuote keväällä täyteen hintaan, alelappu vaan irrotetaan pois. No, onneksi on nettikauppa olemassa. Pitäköön rättinsä.
Rautakaupassa kassalla aina nyrpeitä myyjiä, tarkkaan kun kuuntelee niin saattaa hinnan kuulla. Muuten ystävällistä ja mukavaa väkeä.
Niin ei kyllä hymyä ole vaikka nätti onkin ;)