vain yksi päivä

Gdansk

Nyt on niin että YHDEN päivän aikana pitäisi nähdä Gdanskia. Hosua ei kannata joten mihin keskittyä ?
Rauhallisesti,tottakai- silloinhan saa parhaat elämykset ja mikähän olisi kohtalainen hotelli suht. lähellä lentokenttäbussin pysäkkiä ja keskustaa. Kumppanilla hiukan kävelyvaikeutta.

Kesäkuun alussa mentäisiin

4

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hotellista sen verran, että jos aiot käydä Gdanskissa kesän loppupuolella, uusi lentokenttähotelli saattaa olla jo valmis, http://www.port-hotel.pl/en/core/generic.php?_PageID=28571 (Hampton by Hilton Gdansk Airport).

      Ja yhden päivän verran kun olet siellä.... suoraan bussiin numero 210, rautatieaseman tienoilla pois ja kävellen Dlugi Targ (Pitkä Tori) alueelle, juuri se vanha kaupunki on Gdanskin sydän.

    • Helppo nakki

      Kierrelkää vanhassa kaupungissa, siinä se päivä menee. Eikös se lentokentän bussi aja juuri vanhan kaupungin reunalle.

    • Vapaakaupunki

      Me oltiin tässä hotellissa
      Hotel Wolne Miasto
      3.0 of 5
      Add to trip
      ul. Swietego Ducha 2, Gdansk 80-834, Poland
      Katso tiedot netistä. Ihan OK.

      Katso bussireitti ja (keskustan) Mercuren sijainti. Muistaakseni bussi ajaa juuri ao hotellin eteen.

    • Aki6

      Bussi numero 210 lähtee lentoasemalle päärautatie-asemaa vastapäätä tunnin välein Scandic hotellin edestä. Taksiasemakin siinä on jos sitä tarvii.
      Itse suosin viimiseksi yöksi juuri Scandic hotellia, mikä sen mahtavampaa kuin päättää reissunsa hotelliin missä on oikea buffet aamupalapöytä Helsingin Sanomineen ja ehdit vielä hakea naapuriostarilta viimeiset tuliaisjuomat ja muut jutut ennenkuin menet vieressä olevalle pysäkille!! Ei tarvi hosua ja kiirehtiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      259
      9036
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6279
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1370
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      985
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      877
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      703
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe