Hitto menee niin järki kun harvase päivä tulee näitä päivityksiä ja kone on käynnistettävä uudelleen. En ole nähnyt mitään hyötyä noista päivityksistä muutenkaan mut suomeksi vituttaa ihan hitosti kun parhaimillaan on kolmen päivän putki kun tulee uutta ja jännää päivitystä. Lykkää myöhemmäksikin toimii aina sillon tällön kun muistaa lykätä mut läppäriin laittaa 4 tuntia ja 5 tunnin päästä avaat koneen ja käyt hakemassa kupin kahvia niin välähtää vaan tämä lykkää myöhemmäksi ja kaikki sammuu ja kato 10min päästä uudestaan .
Vastaukset 5
Päivitykset parantavat tietoturvaa eli ne on pakko asentaa Windows ympäristössä.
Kannattaa aina tarkistaa Windows updatesta päivitykset ja asentaa ne.- riisu paita_ei pala
hehee miltä vuiosituhannelta sun noin etananopewa läppäöris on vai menikö minuutit tunneiksi.
Ei minulla päivitykset kestä kuin nmuutaman minuutin eikä niitä tule joka päivä- että niin
En kyllä omastamielestä niin epäselvästi kirjottanut. Tarkotin että jos lykkää tätä päivityksistä aiheuttamaan uudelleenkäynnistämistä neljällä tunnilla ja lyöt läpän kiinni ja avaat 5 tunnin päästä läpän niin se vaan välähtää ja kone käynnistää ittensä uudelleen.
En tiedä mitä tämä asentelee tänne mut minulla tämä kyllä tekee noita automaattisia päivityksiä nyt "hieman" useammin kuin kuukauden joka toinen tiistai.
Siis normaalisti Microsoft julkaisee päivityksiä vain joka kuukauden 2. tiistai, eikä niitä tarvitse edes tarkistaa Windows Updatesta, jos päivitysten automaattinen lataus ja asennus on päällä asetuksissa.
Aina välillä kannattaa tarkistaa sillä kaikki valinnaiset päivitykset eivät asennu automaattisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1371772
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2371188Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.173869Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.258632- 33581
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12561- 218545
- 189531
- 41466
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen19464