Moi!
Täälläkin on ollut paljon asiantuntemusta ja kokemusta vakuutusten kuluttajamyynnistä, mutta en nettiä selatessani löytänyt ensimmäistäkään foorumia, jossa olisi kerrottu vakuutustun myymisestä YRITYKSILLE.
Onko kenelläkään tästä hommasta tietoa? Varmaan mahdollista päästä erinomaisiin ansioihin? Kauppasummat ovat tosiaan ihan mukavan kokoisia.
Kiitos paljon, jos joku voi vastata!
Vakuutusmyynti yrityksille (B2B)
5
351
Vastaukset
- yrittäjä
jos on niin on varmaan kohta lööpeissä,kiitos siitä kun aina mennään sieltä miissä aita on matalin.kukaan järkevä firmA EI viimeaikaisten rapahtumien jälkeen tilaa puhelimessa mitään.
- Sals1
Huoh.. Tämä kertoo ikävää kieltään tämän keskustelukanavan tasosta, siis automaattisesti oletetaan että kyse on PUHELINMYYNNISTÄ. Ei kait kukaan niin hurja ole, että lähtee puhelimessa myymään vakuutuksia yrityksille? Korkeintaan bookkaus soitetaan ja sitten käymään.
- Sals1
Up we go.
- turuustmaija
semmottii simmottii, se on joo
- vain lakisääteisiä
kukaan ei osta kuin lakisääteisiä. Niistäkin suurimmat rahat käärii yhtiö etkä sinä. Huippumyyjä tulee kohta kertomaan miksi tes on välttämätön vakuutusyhtiöille...
huippumyyjä on luuseri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 191930
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?13492Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 48477
- 55445
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440