Osaako kukaan sanoa onko Joutsijärven reitin varrella olevassa kaivossa tällä hetkellä vettä? Siis siinä joka sijaitsee lähellä Sisälmystenlahtea. Entä missä kuosissa mahtavat olla Isosuntin, Keskisuntin ja Kirkkosuntin ylityspaikat?
Joutsijärvi reitistä
8
3007
Vastaukset
- idioottiäläpatikoi
Kahden tunnin patikoinnille tarvitsee kolme kaivoa? Tankkaa vettä kuin kameli kyttyrää ennen reissua. Eihän tuolla "patikoinnilla" tarvitse lisä täydennyksiä. Mukana jaksaa kantaa ne vedet mitä terve ihminen tarvitsee.
- kävin retkellä
Mikä kolme kaivoa? Eihän siellä ole kuin yksi kaivo. Enkä tiedä mimmosessa kunnossa itse olet, mutten minä ainakaan kierrä Joutsijärveä (matka vajaa 30 km) kahdessa tunnissa. Minulla ei ole mitään vettä keräävää kyttyrää ja kuumalla ilmalla vettä kuluu tosi paljon, ei siinä riitä litra, kaksi tai kolmekaan. Kun mukana oli vielä makuupussi ynnä muuta varusteita, niin kyllä painaa rinkka ihan tarpeeksi ilman viiden litran vesitonkaakin.
Ja muille tiedoksi että kaivossa oli vettä ja vesi oli kirkasta ja hyvän makuista. - KusinkoTurhaan
Oliko oikein hyvän makuista? Perhana.
- sugarything
Mikä tämän hetken tilanne mahtaa olla? Onko sillä Joutsijärven reitillä muita vedenottopisteitä? Itse järvessä oli sinilevää kesäkuun alussa Ottaluodon puolella.
- käynyt
tammen leirikeskuksesta on ainakin saanut vettä seinässä olevasta vesipostista samoin vasoniemen leirialueelta.
- Vittu!!!!!
Sitokaa saatana betonilevyt kinttuihinne ja hypäkkää Kokkeliin. Saatte vettä yllinkyllin!
- retkikunta
14.7.2014 Kaivon vesi ihan kunnossa. Pumppu ei toiminut, mutta vettä sai ylös ketju-ämpäri-yhdistelmällä. Ylityspaikat kunnossa.
Järvestä piti tankata vielä lisääkin vettä. Micropur Fortea laitettiin joukkoon eikä ainakaan vielä ole ollut mitään vatsavaivoja.- retkikunta
Eiku 13.7. Sori, kirjoitin tän 4 minuuttia ennen vuorokauden vaihtumista. Joku kai keksii jotain nasevaa tästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko532301Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy182171Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1671854Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82321339Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1271269Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861144Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661065Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.101952- 84887
Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70862