Tässä ollaan ja vähän aikaa odoteltu, mutta meganen ei ole vielä tuplaantunut. Nehän piti viimestään huomenna nousta. Onko jollain jo noussut?
Koska ne elisan nopeudet
7
1055
Vastaukset
- Reiska
asun ja nousi perjantaina ennen oli 512/512 nyt 1M/512
- Joonas
Elisalla ei ole tommosta nopeutta. Sillä on kyllä 512/1024 Siis toi järjestys oli kyllä ihan väärin.
- kyllä on
Joonas kirjoitti:
Elisalla ei ole tommosta nopeutta. Sillä on kyllä 512/1024 Siis toi järjestys oli kyllä ihan väärin.
nimenomaan aina ADSL:ssä ilmoitetaan nopeudet niin että ensimmäinen nopeus on se mikä tulee netistä käyttäjälle ja se toinen nopeus on se mikä lähtee käyttäjältä nettiin, siis 1024/512 eli sisään/ulos. Eli toi edellinen kyllä ilmoitti ihan oikein tuon nopeuden eli sä oot Joonas väärässä, sori vaan.
- Harri
ole mutta kyllä arvasin että muutos tehdään viimetingassa tahallaan.
- sitten nousi
Tuliskohan huomenna kaksi viikkoa?
Tuskinpa ne tahallaan hidastavat, mutta kun se taitaa olla aika manuaalista työtä ja jos liittymiä on vaikkapa 50 000 niin se vaan vie aikaa.
- vaan
syyskuu on vielä aikaa nostaa nopeuksia, syyskuun loppu on se takaraja
- Onni
Mulla nostettiin eilen 1Mb->2Mb Vaasan seudulla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708