Kattelin WSK Euro-sarjan KFJ:n aika-ajojen tuloksia. Ei se sijoitus ihan aina ole pelkästä taidosta kiinni, tarvitaan tuuriakin. Genkissä nimittäin 70 ensimmäistä mahtui sekunnin sisään ja rata oli n. 1,3 km pitkä. Tuhannesosilla jaettiin moni paikka ja kympän sisään mahtui ainakin yhdessä kohtaa 7 sälliä. Niko Kari pesi koko poppoon ja vei paalukisan. Tästä se lähtee.
Suomessa on helppoa
äimän käki 2
10305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mieti mikä keula ku laitais timin koneineen sinne, pualen sekunin kaula ois, joten se siit tasost
Mut hei,siel on kunnon katsastus ja katsastusmiehet ei oo kaikkien kavereit.Eiks niin?
Voi hellanlettas teitä kateellisia. Kyllä Timien ajamista oli hieno katsella. Toivottavasti vetävät koko kauden teidän kullanmuruja kovempaa.
puheet pois ja rohkeesti mukaan timit ja jamit. Ei näit kisoja oo ennenkään puheilla voitettu!
katsastuksella kyllä on voitettu kisoja
Katsastusten puolueellisuuspuheet voi jättää omaan arvoonsa. Kisoja ei katsastuksessa voiteta, joskus hävitään, kun vehkeet ei ole sääntöjen mukaiset. Asiasta alkuperäiseen: maailmalla ajo on mahdotonta. Genkissä pre-finaaleihin ja finaaleihin osallistui 68 kuskia, joista 25 keskeytti kolareihin ja muutama lisäksi nilkutti pihalle pökkäsyn jälkeen jälkijoukossa maaliin. Mukana monta suomalaista. Jokkiskin tuntuu pyhäkoulumeiningiltä näihin verrattuna. Kari selvisi ongelmitta aika-ajon paalulle ja finaalin vitoseksi. Kun lähtee kärjestä, riski joutua kolareihin pienenee, mutta ei poistu. Pariin eka riviin on vaan niin perusteellisen vaikea päästä. Eikökän se vielä suomalaisilta toisenkin kerran joskus nähdä, pää on avattu..
tähän katsastuksen puolueellisuuteen , palataan aiheeseen kun sm kisat ajettu.
Samalla mitalla takaisin tai sitten Suomeen ajelemaan jonossa ympyrää,,,tää on niin kuultu jo ennenkin!!!
Onnex joku pärjää...
Kyllä nämä kullanmurut on suomessakin oppineet tönimään ja tökkimään...ajetaan perään, ajetaan päälle, työnnetään ulos. Paikalliset Sergio Perezit kasvaa hyvää vauhtia täälläkin.
Toivottavasti Sergiot tietää, että takaisin tulee. Enemmin tai myöhemmin.
Joku kai yrittää, mutta ei täällä kannata. Tulee herkästi penalttia ja kisa on pilalla. Siitä normaalisti viisastuu kerralla, ainakin tahallaan pökkijät.