Trans-Nainen Uimahallissa?

Ystäväni pyysi kysymään mille puolen tulisi hakeutua sinne Kokkolan VesiVeijarin suihkuun, koska hänen kaverinsa on transu ja tulee kesäksi tänne lomailemaan enkä osaa yhtään auttaa tässä asiassa mutta te varmaan voitte eikö totta?
532815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

Kandee kysyä TOSIrealistilta se tietää nämä vesiveijarin suihkujärjestelyt

Äänestä
  • Millainen on Transit- nainen, kas kun sellaista ei ole koskaan vastaani tullut? Kertokaa hyvät ihmiset, jotta voin kartuttaa "älytöntä" tietouttani, ja että osaan vastakin opastaa muita kanssauimareitani uimahallin;
    hyväksi todetun ohjesäännön ja hyvien käytöstapojen noudattamiseen...
    Muuten, asiasta varsi"naiseen"...
    Sanokaa minun sanoneen, että esitykseni ja kuntalaisaloitteeni on vihdoin saanut "tuulta purjeisiinsa". Ensi viikon perjantaina (7.6.) tämä voitaneen todeta VesiVeijarin miesten (ehkä naistenkin) saunassa ja altaissa.
    Ellei esittämiäni parannuksia ja korjauksia ole tehty, niin olen (ja takuulla moni muukin) syvästi pettynyt uimahallin johdon toimintaan.

    Äänestä

  • Taisitpa taas vastata itsellesi sinullahan on se paha tapa. Kas, kun et kysynyt mitä syötävää se Transit on sinähän kuulemma vedät napaasi kaiken mikä liikkuu.

    Äänestä

  • Tosiveijari tietää transujen keltaiset suihkuhommat asiantuntijana. Tarkemmin sanottuna kokemusasiantuntijana.

    Äänestä

Höh! Vasta hiljattain jossainpäin Suomea kiellettiin transvestiitilta uimapuku uimahallin naistenpuolen saunassa. Kait nyt meillä voi tulla miesten puolelle nakunakin mikäli on kunnon silikonit?

Äänestä

Tanssu voi mennä ihan hyvin naisten puolelle kö ei siellä kukaan ketään vahtaa. Enny oo käyny uimassa sitte kuplahallin mutta samat säännöt kait pätee.

Äänestä

Mitäs jos laittais tekopimperon jalko väliin ja naamioituis naiseksi peruukin kera niin pääsis naisten suihkutiloihin pimperoita ja tissejä vakoileen ja sitten vielä lisäksi asentaisi sinne vakoilukameran ja myisi netissä tirkistely videoita?

Äänestä
  • minusta jos on vielä fyysisesti mies niin menee miesten puolelle ja jos on fyysisesti vielä nainen niin menee naisten puolelle...silloin ei herätä niin paljon ehkä kiinnostusta ja huomiota.... tietenkin ainahan voi käyttää perhepukukoppia...eikös sielläkin ole suihkut...vai onko ? Minua ei vaivaisi menee sitten puolelle tai toiselle...

    Äänestä

  • avoin kaikelle kirjoitti:

    minusta jos on vielä fyysisesti mies niin menee miesten puolelle ja jos on fyysisesti vielä nainen niin menee naisten puolelle...silloin ei herätä niin paljon ehkä kiinnostusta ja huomiota.... tietenkin ainahan voi käyttää perhepukukoppia...eikös sielläkin ole suihkut...vai onko ? Minua ei vaivaisi menee sitten puolelle tai toiselle...

    Aatteleppa jos olisit kaksineuvoinen kimeeri niin voisit mennä naisten puolelle ja iskeä supliikilla suihkussa naisen ja naida naputtaa sitä salaa suihku tiloissa

    Äänestä

Trans nainen ei ehkä haluaisi mennä miesten puolelle, koska hänhän on oikeasti nainen miehen kehossa ottakaapa huomioon se.

Äänestä
  • Aivopesun ja kemikaalien vankeja ne on ei ihmisellä mitään sielua ole ja kakki perustuu sukupuoleen!

    Äänestä

Zyklon B

Äänestä

Porvareiden kylvämät kemikaalit laittaa normaalien kansalaisten nupit sekaisin

Äänestä
  • Ahaa sinäpä sen sanoit nyt ymmärrän mitä keltaista kemkaalia päässäsi virtaa.

    Äänestä

Mikä pakko sinne uimahalliin on ängetä? Menee vaikkapa Hickarö Campingille ja saunoo siellä ihtenään nyt on kesä eikä vesi rannassa valikoi säätyä.

Äänestä
  • sielläkö sitä pillua saa

    Äänestä

  • Kiima nenä kirjoitti:

    sielläkö sitä pillua saa

    Koita mennä rannalle katsomaan turhaan täältä kyselet tai kysy sieltä poikien auttavasta puhelimesta net kyllä neuvoo sinua vuolaasti halujesi hädässä,,, dorka!

    Äänestä

Kokemuksesta tiedän, että miehille tulee äkkilähtö naistenpuolelta. Huuto on niin kova, että ukko juoksee lujaa. :) Säännöt on kovat...

Äänestä
  • Ehkäpä uimahalliin vois palkata joku Setan aktivisti hoitaamaan asiat kuntoon ja katsomaan sääntöjä läpi sormien kunnes asennepolitiikka on hanskassa.

    Äänestä

jos laittais teko tissit ja pimperon ja peruukin ja houkuttelis ne lesboseksiin sitten kesken sormetus kliimaksin vaihtais oikeeseen vehkeeseen ja panis ne orgasmiin

Äänestä

Herranjumala kakarat. . . . Eikö mistään voi jutella normeista

Äänestä
  • kyllä se pimpsa ja kullero yhttee soppii AAAAAAAAAHH OOOHOOHOHO

    Äänestä

Niin noh hyvä normi olis sellanen, et kokkelin kokoses paikas uimahallissa ois pykättynä sellanen sukupuolineutraali suihkutila näille lääketieteen ihmehemmoille, ko ihmisiähän me äidin oomma kaikki eikös juu.

Äänestä

Jokos VesiVeijarin katto uimala on avattu? Vois mennä ikämiehien aamuvesijumppalle vaikka ihan ihtenään ja tsekata mikä on tilanne _öö_?

Äänestä
  • Meitä on täällä monta. Liivejä käyttäviä miehiä. Meitä on jopa pari jotka käyttää enää liivejä sillai salaa. Myös niitä naisten liivejä. Meidät kyllä tuntee kun tulemme vastaan. Miesten hellyys on in.

    Äänestä

Ihan näin pienenä välikysymyksenä haluaisin kysyä anonyymisti, että onko Kokkolassa paljoakaan transsukupuolisia, kun siellä ei ole edes Seta toimintaa, mikä ei nyt käytännössä liity transsukupuolisuuteen, mutta vertaistukena olisi hieno homma.

Asia koskee itseäni sen takia, koska transsukupuolitutkimukseni alkavat omalla kohdalla tänä vuonna Tampereella, mutta koen kaipuuta Kokkolaan, kun on tuota lähisukua siellä ja on tullut myös asuttua ko. kaupungissa joitain vuosia. Minä koen itseni siis naiseksi, vaikka olen miehen kroppaan syntynyt. Toivon siis diagnoosin saavani, että voi sitten ruveta hormoneja käyttämään ja elää omana itsenään.

Tiedän kyllä, että Kokkolakin on suhteellisen ahdasmielinen paikka, mutta tarkoitus ei ole baareissa notkua, eikä muutenkaan huomiota herättävästi liihotella öisillä kaduilla, eikä miulla sinne asiaa olisikaan, kun en tuota alkomahoolia käytä. Lähinnä vertaistukea olisi kiva olla omalla asuinpaikkakunnalla, kun on vielä hieman auki minne edes muutan. Ja ystäviä ennenkaikkea omanlaisista ihmisistä, joilla on noita "pieniä salaisuuksia". =)

Vastatkaa ihmeessä Karlebyn transsukupuoliset, jos teitä on. En ole mikään feikki "trans-loveri", joita tulee jatkuvasti netissä itellä vastaan. Ei ole kiva muuttaa kaupunkiin etenkään RLT-tä suorittamaan, jos tietää, että on koko Metropolin ainoa "outo" ihminen.

Äänestä
  • Et olis ainoa "outo"

    Äänestä

  • Kerava tai Kokkola, ihan sama.
    Itse oon n. 120kg painava karju mutta käytän uimahallissa aina liian pieniä zimmareita joista pallit pyrkivät reunoilta ulos ja kyrpä pullottaa oiken näkyvästi pöksyn läpi.
    Kannatan tasa-arvoa myös tässä asiassa. Jokusen kerran on tultu sanomaan jotain asian tiimoilta mutta oon kovaan ääneen huutanut ja haukkunut seksistiseksi rasistiksi ja ihmisvihaajaksi. Muutamalle jätkälle oon kertonut vetäväni turpaan ja juoksevat häntä koipien välissä karkuun.
    Kun katselen naisten zimmareita julkisilla paikoilla niin suuntaus on ollut jo vuosikymmeniä se että lanka persvaossa etupuolen peitelappu puoliksi pillun sisällä on hyvin yleinen näky. Osa lapusita on vielä läpinäkyvää "kangasta" joka kastuessaan ei jätä mitään piiloon.

    Äänestä

Up.

Äänestä

Kokkolassa ei ole transvestiittejä. . . Ainakaan kaapista tulleita. . Eli ei näy ainakaan katukuvassa. Tai sitten ovat niin taitavia ettei erotu massasta

Äänestä

Siis on täällä sukupuolensa vaihtaneita, minunkin tuttavapiirissä on ainakin kaksi, muttaymmärsin, että kyse oli miehistä, jotka vain välillä "tyttöilevät".

Äänestä

eikö säätiöllä ole transu

Äänestä

Ennemmi transu uimahalalissa, kuin lastenaltaalla nykyisin runkkaavia ns.opiskelijoita kampukselta. hyi vittu. Kullit pystyssä istutaan altaalla, ja kuvitellaan ettei kukaan huomaa. Onnea Vesiveijari.

Äänestä
  • Taitaa nuo kampus-jutut olla suoraan sun omista kirjaimellisesti märistä fantasioistasi Kokkolan-juntti.

    Äänestä

  • Helppo sanoo ja olla jos vielä seisoo.
    Tuskin muistan aikaa...

    Äänestä

Hyh...

Äänestä

Transit voi mennä mereen uimaan betonikengät jaloissa

Äänestä

Mmm aah tervetuloa transut uimahallille. Kovat toiveet. T. M-Mies

Äänestä

Ostetaan Transitin 15" talvirenkaat.

Äänestä

Missä pukuhuoneessa realisti päivystää nykyään?

Äänestä

Mikä saa haaveilemaan transuista.

Äänestä
  • Sun kiihottava kirjoitustapa ; )

    Äänestä

Uimahallissa on perhepukuhuoneita, joten niitä varmaan voi käyttää ilman ongelmia

Äänestä
  • Uimahallissa on perhepukuhuoneita, joten niitä varmaan voi käyttää ilman ongelmia.

    Ja jos joku perheen jäsenistä ei tykkää, voi sen heittää kopista pihalle.

    Äänestä

Olen ulkoisesti hetero mies mutta aina uimahalliin mennessä mulle tulee olo että oon oikeasti nainen miehen varusteissa.
Siksi oon pokkana mennyt naisten pesutiloihin ja saunaan, koska minulla on oikeus mennä.
Joskus alkaa seisomaan ja mies pyrkii esille mutta muutamilla käden liikkeillä saan ulokkeen rauhoittumaan ja suihkusessio saa jatkua.

Jos tuntuu että on mies tai nainen tai kolmas sukupuoli saa mennä aina sinne minne haluaa.
Eikös nykyaikana kaikki ole sallittu. Ja jos joku toista väittää syyllistyy vihaan ja vihapuheeseen ihmisryhmää kohtaan. Taitaa olla myös rasisti, ainakin vähän.

Äänestä
  • Toki voit mennä naisten saunaan ja voit ajatella että kaikki on sallittua. Sitten voit myös tosiaan syyttää vihapuheesta ja rasismista jos sulle pannaan hanttiin käytöksestäsi.

    Äänestä

Shemaleista haaveilen kovana. Käyn usein Kokkolassa.

Äänestä
  • Onko uimahallissa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko uimahallissa

    Tapaammeko uimahallissa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tapaammeko uimahallissa

    repa mitä noi aikoo?

    Äänestä

Ei ole olemassa kuin mies ja nainen, kaikki muut nimitykset ovat vain näitä
minusta tuntuu.

Äänestä

Kehoitan pyytämään asiantuntijaksi Pyhäjärveltä Ortodoksimunkki Kristoforos Liimataista. Hänellä on asiasta kokemusta.

Äänestä
  • On kokemusta perverssiydestä. Sai siitä palkkioksi munkkikakun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käykö-Päinsä kirjoitti:

Ystäväni pyysi kysymään mille puolen tulisi hakeutua sinne Kokkolan VesiVeijarin suihkuun, koska hänen kaverinsa on transu ja tulee kesäksi tänne lomailemaan enkä osaa yhtään auttaa tässä asiassa mutta te varmaan voitte eikö totta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu