Miten pääsee yliopistoon jos on kirjoittanut 1x B ja 5x A kirjoituksista eikä oikein jaksa muutenkaan tehdä mitään jotta menestyisi elämässä?
Huonot paperit
4
299
Vastaukset
- .i.
Jos ei mitää osaa eikä jaksa, niin ei kannata yliopistoon haaveillakaan. Sinulla ei mene yksikään tentti siellä läpi.
- nyt on kesä
Kyllä yliopistoon pääsee, kun valmistautuu pääsykokeeseen hyvin. Ei siinä todistukset merkitse silloin mitään.
Toinen juttu sitten on, miten pääset sieltä kunnialla pois, jos et mitään jaksa.
Nuori ihminen, joka ei jaksa, on sairas. Hoida itsesi kuntoon. - yksi hullu vaan
Mistä minä tiedän millä tavalla olen sairas? Ei ole rahaa hoidattaa joka lääkärillä. Olen rutiköyhästä perheestä eikä kukaan minulle mitään maksa.
Minua väsyttää niin etten jaksa nousta sängystä aamulla (vaikkakin on myöhä aamu, 10-12), eikä herääminen tunnu mukavalta muutenkaan. Päivällä olen myös todella väsynyt, tuntuu että voisi nukahtaa saman tien. Illalla olen virkeä. Silmien alla on punertavat pussit, joskus sinertävät. Olen koko ajan laihtunut kovaa tahtia viimeiset 3 vuotta. En varmaan syö tarpeeksi. Veret oli hyvät kun vuosi sitten mitattiin. Syy ei ole siinä siis. Joskus eri puolilla kehoa outoja kipuja, jotka menevät sitten ohi. Epäilen jotain syöpää tai vastaavaa. - ggffdd
no totta kai voit päästä! ittekin pääsin kiintiössä joka varattu pääsykokeen tulosten perusteella sisään, vaikka olen yo. Sain aika hyvät tulokset pääsykokeesta.Luinkin 5 kertaa kaikki kirjat läpi, ja kävin 2 valmennuskurssissa. Ei homma eikä mikään, kunhan vaan onnistut pääsykokeissa.Kanstsii myös korottaa yo-kokeen arvosanoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai939022Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki494790Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414481Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit492765Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001546- 401326
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641222Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota401187Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1681140