Mihin puolueeseen kannattas nuoren naisen liittyä missä pääsis parhaiten vaikuttamaan asioihin? Olen ajatellut kokkareita tai persuja. Vai onkoo joku muu parempi?
Paras puolue mikkelissä mihin liittyä?
vaikutushaluinen
671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No jos noista kahdesta valita pitää, niin ilman muuta persut.
Kokkareiden asia on ajaa rikkaita enemmän rikkaiksi ja köyhiä enemmän köyhiksi.
unohtamatta suomalaisten rahojen jakamista kreikkaan, espanjaan, portugaliin ja tietenkin rahanpesijöiden kyprokseen. mut onhan se hyvä jakaa niille rahaa ja korottaa suomalaisten veroja kun ei he itse niitä veroja jaksais kuitenkaan maksaa ja korruptio jyllää entiseen tahtiin. sopimuksistakaan ei pidetä kiinni joten ihan sama mitä niitten kanssa sopii sieltä rahaa ei takaisin ole tulossa.
Kepu on vaihtoehto, joka tukee kaikkia kansalaisia, olkoon rikkaita tai köyhiä. Suosittelen keskustaa. Itse liityin ja nyt 4 vee ollut. Lähde mukaan !
Nyt osuit asian ytimeen. Siihen ollaan yritetty jo kohta satavuotta. Jos kekkaat sen kerro se kaikille.
Kommunistit, suosittelen.
Tervetuloa Mikkelin Kokoomusnaisiin! Aktiivinen yhdistys joka ei politikoi vaan haluaa vaikuttaa juuri omassa kaupungissamme ja meidän kaikkien parhaaksi. Jäsenlomakkeen ja yhteystiedot saat kokoomuksen sivuilta. Vaikuttamaan pääset varmasti jos haluat.