Lappeenrannan steinerkoulu

Tänään soi suvivirsi myös Lappeenrannan steinerkoulussa. Mutta miksi rehtori ei pitänyt perinteistä puhetta ? Onko rehtorilla huoli omasta jakkarastaan koulussa vellovan koulukiusaamistapauksen johdosta ?
3516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Huuhaakoulu,vanhemmat janiiden pöllöt ajatukset pilaa lapsen koulutuken

Äänestä

Onko steinerkoulu tarkoitettu jollei vajakeille, kun nimi kuulostaa siltä? Lääketieteessähän tautien nimet annetaan mm. syndroomien keksiöiden mukaan

Äänestä

Jos itse et ole "vajakki", katso Wikipediasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikalla ollut sisäp kirjoitti:

Tänään soi suvivirsi myös Lappeenrannan steinerkoulussa. Mutta miksi rehtori ei pitänyt perinteistä puhetta ? Onko rehtorilla huoli omasta jakkarastaan koulussa vellovan koulukiusaamistapauksen johdosta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu