mikä paras navigaattori

rally1

kartta tarttis olla?
löytyiskö tomtom start 25m eu 45?
onko hyvä navigaattori?

5

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lueaiemmat
    • kerrotarpeesi

      kerro tarvitko suomen, euroopan vai koko maailman kartat? ynnä muuta tärkeetä lisätietoa

      • rally1

        suomen ja esimerkiksi viro tarttis löytyy


    • motmot

      Miten olisi karvalakki TomTom?
      Itsellä Go live 825-malli. Sen käynnistyminen hidastui heti ensimmäisen päivityksen jälkeen ensimmäisenä päivänä, eli ei olisi kannattanut päivittää. Käynnistymisen luvataan kestävän muutamia sekunteja, mutta päivityksen jälkeen muutamia minuutteja. Se on pitkä aika vilkkaassa risteyksessä odoteltavaksi.

      Laitteesta vanhenivat juuri kartat ja sen jälkeen alkoivat vaikeudet toden teolla. Mainoksia mainoksien perään. Osta, osta karttoja ja live palvelukin lakkasi toimimasta. Ostin laitteen ulkomailta enkä ymmärtänyt, että sekin on määräaikainen ja maksullinen. Mitään hyötyä siitä ei minulle ollut. Ruuhkassa seistiin silti, vaikka laite etsi muka nopeimman reitin.

      Perus vehje siis, eikä mitään päivityksiä niin kauan kuin toimii.

      • Kulutusroinaa

        XXLää taitaa saada vielä sopuhintaa ja ei tule mitään mainoksia ruudulle ja toimii niin kauan kuin sattuu toimimaan. Laitteessa on viimeisen kartan takuu, eli heti päivitys käyttöönoton yhteydessä ja ostat uuden navin joskus muutaman vuoden kulttua.
        Ilmaiset peltipollarit saat muualta netistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      177
      11198
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2565
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1781
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1675
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1320
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1265
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1086
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      112
      1014
    Aihe