Tatuointeja Mikkelissä?

Viime ketjusta on aikaa, joten päivitetään tilanne ;)
Siis, missä jengi on käynyt ottamassa tatuointeja Mikkelin alueella? Suositelkaa mulle tekijöitä, kun suunnitelmissa olis selänlaajuinen kuva ruusuilla. Haluaisin mahd. todellisen näköisiä ruusuja, ei mielellään sarjakuvakukkia, tms.
Kiitos!
381740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 38

Vanhimmat

Ja jos Mikkelistä, niin mitä muita lähistöllä olevia paikkoja suosittelisitte? Lahti? Kouvola?

Äänestä

Mikkelinvankila, Sukeva, Riksu, Sörkka ja muutama muu kivitalo.
Avotaloissa ei ole niin hyviä tekijöitä.

Äänestä
  • Onko mikkelissä näin rajoittunutta sakkia, että pitää pilata viestiketjut täällä netissäkin?! Ihan uskomatonta tasoa!!

    Äänestä

  • -_- kirjoitti:

    Onko mikkelissä näin rajoittunutta sakkia, että pitää pilata viestiketjut täällä netissäkin?! Ihan uskomatonta tasoa!!

    Vai onko mikkelissä niin huonot tauoijat, että pitää epätoivoisesti toivoa jonkun mainitsevan nimensä jos tekee tällaisen tyhmän aloituksen?

    Äänestä

  • -_- kirjoitti:

    Onko mikkelissä näin rajoittunutta sakkia, että pitää pilata viestiketjut täällä netissäkin?! Ihan uskomatonta tasoa!!

    His Masters Tattoo,komea perhonen ja eivät naura vanhaakaan ulos;)

    Äänestä

  • Vanhainnostui kirjoitti:

    His Masters Tattoo,komea perhonen ja eivät naura vanhaakaan ulos;)

    Mun huonoin tatuoitu siellä otettu ja keho täynnä kuvia joten kokemusta monista tatskaajista, Mikkelissä on ainakin tusina parempaa tekijää.

    Äänestä

New Era Tattoo, siellä käyn itse ottamassa tatuoinnit.

Äänestä

Aidsin saatte niiltä neulaviikareilta,

Äänestä
  • vanhasta partakoneesta tikkikone hah

    Äänestä

  • No ei tod, ei sitä ainakaan, aika huono säkä pitäis käydä et joku hivinen on ennen sua siellä tikattavana, ja putsataanhan ne neulat viinalla välissä.

    Äänestä

aikoinaan eräs tatuointiliike oli sellainen pikkutyttöjen houkuttelukeskus. Kait ne on ajat muuttuneet 10 vuodessa.

Onhan se kova juttu jos ammattina tatuoija. oikea iskän unelmavävy...

Äänestä
  • Nyt hän paljasti itsensä. Kiitos lurjus.

    Ottakaa lukijat huomioon, että tämän viestiketjun aloittajan tarkoitus on vain saada tilaisuus tätä kautta mollata yhtä tässä tässä nimeltämainitsematonta tatuointiliikettä.
    Hän on eri nimimerkeillä, niin kuin nyttenkin odottaen tilaisuutta.provosoi talvella ja syyti täyttää pas... yrittäjästä.
    Mode joutui toihin tosissaan poistaessaan asiatonta materiaalia. Nyt minä kirjoittaja TIEDÄN kuka hän on. Sinä tiedät minut ja häpeät varmaan tilannetta. Nyt kun on tullut paljastetuksi, uskon hänen lopettavan? Jos jatkaa julkaisen tuon ressukan nimen seuraavana osoitteen kanssa!

    Kaikkea hyvää ja lämmintä kesää kaikille.

    Ei häiriinnytä häiritsijästä.

    Äänestä

Mäkin olen ihmetellyt noita provoja. Hyvä että sait kiinni sen. Tuollaiselle ei löyvy ymmärrystä. Pataan mahtuu monta iskua!!! Kerro sen nimi, kiitos.

Äänestä

J..e olisi oikeasti fiksua olla kertomatta sitä vihakirjoittelijan nimeä tässä. Kerro heille ketä hän loukkasi, tai poliisille. Poliisi tuskin ottaa osaa kiireiltään. Taitaa olla sittenkin parempi ilmoittaa tässä.

Äänestä

Joo, nyt mullekin paljastui asia. Tuo provokirjoittaja on menettänyt naisen jollekin tatuoijalle. Säälittävää, todella säälittävää. Hänelle hoitoonohjaus paikallaan.

Laittakaa ihmeessä tuon provoajan nimi esiin!

Äänestä

Nimi esiin ja on töitä sitten tiedossa. Ps. Osoite olis kiva.

Äänestä

Samaa mieltä edellisen kanssa. Kerro nimi? Paskanjauhaja pannnaan kuriin.

Äänestä
  • Kunnon tatuoinnin olen saanut Molanderinmäeltä eilen. Tiinani sai sillä aikaa hiuksensa kauniiksi juhliimme samassa paikassa. Melkein suosittelen. Kokeilkaa hyvää.

    Äänestä

Aloitit taas viestiketjun, talven jäljiltä. Olet provo ja sinut on jo tunnistettu mäeltä. Koita elää, ehkä onnistut. Hulluhan olet???????

Äänestä

siis mikä mikkeliläisten piikittäjien keskinäinen haukkumisketju taas tää on?

pelimies on pelimies vaikka kuolinvuoteellaan. eikö se oo jo nähty vuosien varrella. Vaikka voissa paistais niin tavat ei ihmisillä muutu.

Oli kiva osallistua keskusteluun vaikka en tiedäkkään kuin huhuja näistä studioista.

Adjö!

Äänestä
  • Voi voi setät. Minä suositan His Masters Tattoota. Jo v -99 tekivät ammattitaidolla.

    Äänestä

His Masters tattoossa oli silloin hyvät tekijät, mut nyt ei ne enää oo siellä. kuka lähti minnekin ja osa perusti oman liikkeen New era tattoon. sinne mastersin asiakkaat on siirtyneet.

Äänestä
  • Siis kutka ketkä toisiaan haukkuu?

    Äänestä

Mikkeli Otava T:mi Atte jotain. .googlettakaa. Otin pienen kuvan ja hyvä tuli.

Äänestä
  • TMI Atte Taskila,taitava tatuoija,joten riita poikki ja sinne?

    Äänestä

varokaa tauteja. hepatiitit, sukupuolitaudit jne

Äänestä

Joo mä sain krapulan kun teetätin linnassa humalapäissäni lävistyksen.

Äänestä

se on järjen vähyyttä jos pitää katu-uskottavuuden nimissä ottaa joku kuva.

Ja hetken huumaa jos joku kiinnostuu jostain klamydia hepuista. Kaduttaa jo ens viikolla. Viimestään siinä vaiheessa kun kutiaa...

Äänestä
  • lihavilla mammoilla tatuoinnit näyttä kaikista hyvimmiltää esim. perhonen tukkipohkeessaa.

    Äänestä

Kunpa ihmiset olisivat fiksuja ja eivät ottaisi tatuointeja. Ne on rumia aina iholla ja miksi ihmisen pitäisi pilata kaunis ihonsa.
Ne näyttävät siltä iholla, kuin ihminen olisi epäsiisti. Kuin olisi koko ajan samat vaatteet päällä. Korut voi vaihtaa, mutta tatuointeja ei.
En koskaan ihaile ihmisten iholla tatuointeja, päinvastoin ne ei koskaan voi olla miellyttävän näköisiä.

Äänestä
  • Niin, miksi tuhria kaunis luojan luoma iho jollain ihme töhryillä?

    Äänestä

minä tatuoin otsaani kyrvän. kaikki katsovat. kateellisina. haluaisivat samanlaisen.

Äänestä

Pate on paras. Ihan master !

Äänestä
  • Kolu tekee parempia tatskoja.

    Äänestä

Älkää hyvät ihmiset menkö pilaamaan luonnollista kaunista ihoanne. Ketään ne eivät korista, erityisen kamalia ovat naisen ihossa, mielestäni.

Äänestä

taitaa vika olla siellä korvien välissä

Äänestä
  • alimpien sosiaaliryhmien juttuja, itsetehostusta heikkoon itsetuntoon?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mikkelistä(kö) kirjoitti:

Viime ketjusta on aikaa, joten päivitetään tilanne ;)
Siis, missä jengi on käynyt ottamassa tatuointeja Mikkelin alueella? Suositelkaa mulle tekijöitä, kun suunnitelmissa olis selänlaajuinen kuva ruusuilla. Haluaisin mahd. todellisen näköisiä ruusuja, ei mielellään sarjakuvakukkia, tms.
Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu