Ei mennyt (Focus 1.6 2003 farkku) katsastuksesta läpi, kun haitariosa on rikki. Kävin läheisessä nyrkkipajassa käymässä, ja korjaaja sanoi, että haitariosaa ei pysty pelkästään vaihtamaan vaan mukana vaihtuu muitakin pakoputken osia. Hinta-arvio uudelle osalle ja työlle oli noin 650-700 euroa. Tuntuu muutaman tonnin autolle aika arvokkalta remontilta.
Onko kenelläkään kokemusta, että onko tuon osan vaihtaminen noin hinnakas? Ajossa en ole huomannut mitään poikkeavaa kuluvan vuoden aikana.
Ajattelin, että jos Motonetistä oli saanut vähän edullisemmin tuon varaosan. Korjaaja olisi ilmeisesti tarjonnut alkuperäisen osan.
Onko tietoa, mikä se noista motonetin osista oikein on? Itse epäilen, että se on tuo etuputki (14-2462)? http://kauppa.motonet.fi/motonet/tuotteet/142462/0
Tuossa olisi kokonaan lista focuksen varaosista, mikäli se ei mielestänne ole tuo edellä mainittu.
http://kauppa.motonet.fi/motonet/renderProductList.jsp?vehicleGroup=167&year=2003
Kiitos avusta.
Focuksen pakoputken haitariosan hinta?
5
2722
Vastaukset
- Arska.
Multa löytyy pari kuukautta kiinni ollut pakosarja systeemi
120 € lähtee
http://aijaa.com/muH8AK
Laita mailia [email protected] niin katotaan paremmin
Hämeenlinnan seudulta löytyy - ...
Se haitariosa maksaa suunnilleen 19€ biltemalla, sitten vaan putki poikki ennen haitaria ja sen jälkeen ja uusi haitariosa kiinnii hitsaamalla, ei varmasti maksa 600€. Jos sulla on joku tuttu jolla kestää hitsausvälineet hanskassa, niin maksaa koko homma ehkä 50€. Ei noin vanhaan autoon enää kannat ostaa kalliita osia.
- Todettua
Valitettavasti ne hitsausvälineet ovat loppujen lopuksi aika harvojen "hanskassa".
Vaikka puheet oavtkin vallan muuta - Edullinen vaihtoehto
Todettua kirjoitti:
Valitettavasti ne hitsausvälineet ovat loppujen lopuksi aika harvojen "hanskassa".
Vaikka puheet oavtkin vallan muutaTiittanen Kannelmäessä hitsasi uuden haitaripätkän. Hinta 80€.
- haitari vuoti
Edullinen vaihtoehto kirjoitti:
Tiittanen Kannelmäessä hitsasi uuden haitaripätkän. Hinta 80€.
CarMax Kirkkonummella teki mulle vastavan operaation hinta noin 150e.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1069244- 928876
- 177851
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756233Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585328En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234335Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?64291- 384193
- 394083
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..873857