Julia kauneimmillaan:
http://www.dollsdancers.fi/images/hymy1.jpg
on ollut melkoinen kaunotar, huh
muutama vuosi väliä ja sama nainen:
http://1.bp.blogspot.com/-N5hUzZacRt0/USQkMVVxzPI/AAAAAAAAAOg/WvLY1VYw1gw/s1600/tuksutLeikkikentalla.jpg
huikeaa voi olla muodonmuutos.
http://www.dollsdancers.fi/images/hymy1.jpg
on ollut melkoinen kaunotar, huh
muutama vuosi väliä ja sama nainen:
http://1.bp.blogspot.com/-N5hUzZacRt0/USQkMVVxzPI/AAAAAAAAAOg/WvLY1VYw1gw/s1600/tuksutLeikkikentalla.jpg
huikeaa voi olla muodonmuutos.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kooma keskittyy ja valmistautuu nousemaan portaille:
http://www.metropoli.net/kaupunkilehti/wp-content/uploads/2011/10/leikki5.jpg
Syksyltä 2011:
http://www.metropoli.net/kaupunkilehti/wp-content/uploads/2011/10/leikki2.jpg
Nätti on tyttö, vielä kun saatais sille jonkinlainen työpaikka, vaikka sitten Valintatalon kassa.
Mikäs kaatopaikka Valintalon kassa on? Ei sitä niin vain päästä edes Valintatalon tai Siwan kassalle.Moni siisti opiskelijatyttö tekee töitä kauppojen kassoilla.Suurten kauppaketjujen työhönotto poimii hakijoiden tiedot hyvin tarkkaan ja kun on hakijan epärehellisyys tiedossa lukuisat näpistelyt ja sokerina pohjalla alkoholismi ja nappien käyttö ja väkivaltaisuus niin eipä taida Jullikalle ihan noin vaan töitä löytyä Valintatalolta.
Metallimuijalle!
Siwan, S-marketin ja Valintakassojen paikoilla istuu kaikkein epäsiistimmät naiset jotka eivät osaa tai tahdo huolehtia lainkaan ulkomuodostaan.
Onko nuo peikot sitten vaan saaneet työpaikan rehellisyyden vuoksi?
Moni niistä näyttää puliakkojen ensiasteisilta mötisköiltä.
Verratkaapa vaikka Citymarketin kassoihin! Siellä istuu jo kauniinpia ja hyvin hoidetumpia nuoria hymyileviä naisia ja miehiä.
Valtsuun Vantaalle kassaksi ehdottomasti! BB-Minnan paikkaa täydentämään, mut miten noi aikaisemmat varkaudet ja rahan käsittely kassalla? Hiukan huono yhdistelmä mahdolliselle kleptomaanille!
Tossa lehtijutun pätkässä mainitaan, että Julia on 19-vuotias ylioppilas. Missä lukiossa Julle on tutkintonsa suorittanut? Kun Isompi Tuksu joka välissä kehuu sitä yo-tutkintoaan kuin se olisi maailman ihme, mutta koskaan ei mainita sanallakaan Jullen yo-tutkinnosta. Ei ole esim. kuvaa Jullesta lätsä päässä tms eikä kerrottu montako ällää on tullut, vaikka koko ajan Tuksu hehkuttaa omiaan. Eikä ole mainittu kertaakaan lukion nimeä, minkä arkistoista vois asian tarkistaa.
Julia on kyllä nykyään taas vähän paremmassa kondiksessa kuin noiden leikkikentän kuvien aikaan. Kokonaanhan dokaamisesta ja hoitamattomasta diabeteksesta ei palaudu, mutta nykyään näyttää kuitenkin vähän enemmän ikäiseltään.
Kaunis Kooma sammuneena Seiska Live –lanseerauspäivän jatkoilla (10.4.2013):
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/163585_163228593842823_1728325381_n.jpg
Näyttävä. Nukkemainen.
Kovin on kaanista katsella, eiks jehhh???
Ei KoomaJulle kyllä koskaan ole ollut kovin häävin näköinen. Ruma hymy ja tyhmyys loistanut naamasta aina.
niimpä: eipä ole häävin näköinen ollut koskaan.
varsinkaan tuollainen ***tumainen ilme, kuin ekassa kuvassa, ei kaunista kyllä ketään.... "eipä loista sisäinen kauneus kasvoista"..... luultavasti koska sitä ei ole.........
Musta Johanna noista kahdesta kauniimpi on nuorena ollut. Johannassa on sellaista nukkemaista söpöyttä (myönnetään, että on OLLUT nukkemainen). Johanna näyttää sellaiselta mukavalta pikkublondilta niissä vanhoissa kuvissa ja hirveän naiselliselta. Sen sijaan Julian silmät on häijyt. Ei lainkaan miellyttävä ulkonäkö vaan jotenkin kylmä ja häijy.
BB-Minna on mielestäni nyt hiukan eri tasoa kuitenkin kuin nuo kaksi. BB-Minna on rääväsuu ja juntti, muttei tietääkseni riehu, näpistele ja ole päihdeongelmainen. BB-Minnan varmaan joku voi vielä kassalle palkatakin, mutta miksi palkkaisi Julian... Julian, jolla on paha päihdeongelma, käy selvästi vähän hitaalla ja on saanut tuomioita näpistyksistä.
Olisikin mielenkiintoinen kauppamatka, kun kassaneiti Julian täytyisi ensin virittäytyä reaalimaailmaan ja sitten yrittää hoitaa työnsä. Ostokset täytyisi syödä eväinä ennen maksamista.
kovin pieneks repsahtanut ja nelinkontin kavelee,
muuten, kuka tuo viimenen ruska pullo kadessa ?
Julia on näköjään aina ollut aika yrmyn ja ylimielisen näköinen?Muuten hiukan tuollainen romuluinen ja naamaltaan kolhon näköinen, ei mikään kaunotar nuorenakaan. Jossu on ollut ihan söpö nuorempana, ei hänkään ole mikään varsinainen kaunotar ollut mutta kohtalaisen hymyilevänä on joskus ollut herttaisen ja söpön näköinen.
Kooma ja Tuksu matkalla baariin omat martinilasi-boksit käsissään, heinäkuu 2012:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/409583_4473491756518_1091524802_n.jpg
Ruma syntyessään ja rumemmaksi tuee!!! Miksi? Kun pitää matkii tyhmää systerii.
Ihan varma keino kelle tahansa tuhota ulkonäkönsä on alkoholi. Tähän sarjaan siis kuuluvat kaikki alkoholipitoiset juomat kossusta, siideristä jne. vaikkapa shampanjaan. Näitä kun kittaa, alkaa naama ja kroppa muistuttamaan perunasäkkiä, turvonnutta sellaista. Ei kannata kokeilla, mutta jos on makuun päässyt, irrottautuminen paheesta hyvin, hyvin vaikeaa.
Tuun ihan pahalle tuulelle kun kuulen ja näen tuon Jullen puhuvan. Aina suu väärinpäin ja se tapa puhua, hitaasti ja ylimielisesti. Tuksulla taas se inhottava R-kirjaimen sorautus ja ylimielinen hah naurahdus aina puheen välissä, sekä ne hirveet nakkihuulet, jotka etanamaisesti liikkuu eri tahtiin.
Ei muutako soittoa yo-lautakuntaan, sieltä kyselee nimellä ja paikkakunnalla, nii saa täydelliset tiedot yo-todistuksesta ja niiden arvosanoista. ehheheheh
Mitähän Julia aikoo isona tehdä työkseen,, kaupan kassallekko menee?
Kuva Oikeustalon pihalta 30.5.2013; aina hyvinpukeutuva Olkalaukku, rajusti laihtunut Kooma ja glamouriseen rantakaapuun pukeutunut Tuksu (kuvaa voi suurentaa):
http://www.metropoli.net/wp-content/uploads/2013/05/Tukiaiset-oikeudessa.jpg
Kooman ulkomuodosta voi nähdä, että jotain häikkää on ravinnon imeytymisessä...
Hoikalta ja riutuneelta näyttää. Jotain vaikeuksia on aineenvaihdunnassa, tms.
Jalat ovat luonnottoman ohuet tikut. Silaritkin ovat venähtäneet navan korkeudelle.
Julian hiuspehko Tuksun käsittelyn jäljiltä, Juhannus 2011:
http://1.bp.blogspot.com/-IGOb1mCAfvU/Uag86kcyx_I/AAAAAAAAAl0/tHRogHp332s/s1600/Julia hurts.jpg
Kooma on kaatunut kaarinalaisella parkkipaikalla 9.5. aamuyöllä, ja häntä autetaan pystyyn kahden henkilön voimin. Tuksunkaan jalat eivät kanna, ja hän istuu varmuuden vuoksi asfaltilla:
http://lasvitunpargas.files.wordpress.com/2013/05/dscn4140.jpg
Julia sylissään ruumisarkku, liekö jollain tapaa enteellistä:
http://lh6.ggpht.com/-0pe7ekpLzXQ/UPFEnoBSVWI/AAAAAAAAAYM/2CKoyuXHJYc/s1600/20130111_130326.jpg
Kooma kuin kalmo:
http://static.iltalehti.fi/viihde/tuksu08230312PP_vi.jpg
Kooman horjuva askellus:
http://www.metropoli.net/kaupunkilehti/wp-content/uploads/2011/10/leikki5.jpg
Kooma tulossa leikkitelineen portaille:
http://www.metropoli.net/kaupunkilehti/wp-content/uploads/2011/10/leikki5.jpg
Juliahan lihoi esidiabetesvaiheessa vuonna 2011 lähes muodottomaksi möykyksi.
Sitten alkuvuoden 2012 aikana diabetes puhkesi, ja hän laihtui 20 kg.
Tuksu hehkutti "ihmelaihtumista", joka tapahtui pizzojen ja siiderin avulla, ilman liikuntaa. Niin Juliasta tuli "missinnäköinen."
Diabetes sitten diagnosoitiin elokuussa 2012. Sen jälkeen Julia on laihtunut ja riutunut edelleen varsin surkeaan jamaan. Ambulanssikyytejäkin on ollut vuoden sisällä toistakymmentä ja sairaalavuorokausia yli 30 päivää.
Liekö enää hengissä kesän 2013 jälkeen?
Kooma antaa Tuksulle kasvonaamion syksyllä 2012:
http://i9.aijaa.com/b/00873/11024006.jpg
Toivottavasti ei. En jää kaipaamaan, oli kuulemma paskantanut auton takapenkillekin sun muuta. Itse asiassa toivon hänen kuolevan pian!
Kooma antaa Tuksulle kasvonaamion:
http://i9.aijaa.com/b/00873/11024006.jpg