Hovinsaari forever

Ai kun kaipaan Hovarin aikoja. Juhlia sai siellä aina, seuraa ja juomia löytyi vaikka keskellä arkiyötä.Vieläkö 90- luvun rakkaasta yhteisöstä on ketään, mitään jäljellä?
Heinähattu oli ainakin palanut viimeksi kun sieltä jotakin kuulin, siinä meni yksi kulman kohtaamispaikoista.
5428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Arvostettu merenranta-alue.

Äänestä

Muistan ne bileet kuin eilisen päivän =) Vielä Puustisen omistamana toi Heinis toimikin... ja herttaiset Tuikku ja Tupula, bileet pistetaloilla ja Nallwn luokse jatkoille kotkantielle

Äänestä

Vitsi se oli mahtavaa! Hatseja heiniksen takana, pameja taskussa ja jatkoflinda veljeksiltä! :-) Kukaan ei koskaan menny aamul duunii ni bileet vaan jatkui!! :-) Nyt on kaverit jo huonos hapes tai kuollu mut on ollu kyl kivaa! Eikä päivääkää töitä!! Ite sahaan sosku-miekkari-kuntoutus kolmioo ja sama geometrinen kuvio löytyy lääkärin määräämien lääkkeiden paketistakin! ;-) Katkokävelyy vähä, okei, mut sou not kuka nyt nelikymppiseks asti haluis elää!! :-):-) Asun samas vuokratalos ku kakskyt vuot sitte ja on täs saatu jo elämäs aikaa kaikenlaista. Olen työllistänny kelan, pokan, miekkarin, koksin, kyttien, ja apteekkien väkeä varmasti usean työvuoden edestä mut eipä kiitoksen sanaa o kuulunu.. Kun aikanaan tuli kutsunnat ja ois pitäny palvella tätä paskaa maata miltä en ikinä oo saanu mitää ni haistatin pitkät!! Ja totta puhuen en ois siellä pärjännykää, aamuherätykset you know!! Se mikä harmittaa nykyää hovaril on noi maahanmuuttajat ku ne tulee tänne loisii, leipäjonossakii yks molotti mun eessä et ukko tekee pitkää päivää pitserias mut rahat ei riitä!!!! Aika huolella nauroin, jos ei työt maistu ni eiks vois pysyy siel mutalandias eikä tulla elelee toisten rahoil?????

Äänestä
  • Just näin! :-)

    Äänestä

Satsamassa sai aina peräaukko seksii!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vive5 kirjoitti:

Ai kun kaipaan Hovarin aikoja. Juhlia sai siellä aina, seuraa ja juomia löytyi vaikka keskellä arkiyötä.Vieläkö 90- luvun rakkaasta yhteisöstä on ketään, mitään jäljellä?
Heinähattu oli ainakin palanut viimeksi kun sieltä jotakin kuulin, siinä meni yksi kulman kohtaamispaikoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu