Lenovo sekoilee

mulla on Lenovo-merkkinen läppäri, jonka huolena on itsestään sammuminen lepotilaan tai näytönsäästöön. Vaikka miten säädän ohjauspaneelista toimintoja aina ei auta. Se toimii vain päivän ja taas sammuu itsekseen, vaikka ei muuta asetusta omina aikonaan. Mitä teen?
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä Lenovo? 400 euron kuluttajamalli vai 3000 euron yritysläppäri? Kerro nyt malli ensin. Minkä ikäinen kone on? Mistä ohjauspanelista olet noita aikoja säädellyt? Windowsista vai läppärin omasta virranhallintapanelista?

Äänestä
  • Kuluttajamalli vaan ja melkein uusi. Yritin oh paneelista virranhallinnasta laittaa ei koskaan lepotilaan näytönsäästäjään. Viisi minuuttia menee ja lepotilaan. En ymmärrä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reryui kirjoitti:

mulla on Lenovo-merkkinen läppäri, jonka huolena on itsestään sammuminen lepotilaan tai näytönsäästöön. Vaikka miten säädän ohjauspaneelista toimintoja aina ei auta. Se toimii vain päivän ja taas sammuu itsekseen, vaikka ei muuta asetusta omina aikonaan. Mitä teen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu