http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288570710542.html
Miksi näitä ihmissaastoja täytyy hyysätä. Kun itse ovat oman tilansa valinneet, niin juokoon itsensä hengiltä ihan vapaasti, kukaan ei jää kaipaamaan, paitsi näiden juopporessukkaryyppytoverit.
Miksi näitä ihmissaastoja täytyy hyysätä. Kun itse ovat oman tilansa valinneet, niin juokoon itsensä hengiltä ihan vapaasti, kukaan ei jää kaipaamaan, paitsi näiden juopporessukkaryyppytoverit.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Eipä niitä hyysätä. Jos oikeasti hyysättäisiin niin et näkisi heitä kadulla koskaan. Kokemattomien nuorten, varsinkin naisten mielestä veroja maksetaan "juoppojen hyysäystä" varten. Mutta jos tarkemmin asiaa katselet niin valtaosa veroista menee keskiluokan ja varsinkin naisten ja lapsiperheiden tukemiseen. Niitä hyysättäviä juoppoja on vain pienen pieni murto-osa kansasta. Usein nämä juopot keräävät läpi yön ja aamun pulloja josta rahat seuraavaan kossupulloon, ihan työllä siis ovat kossupullonsa "ansainneet". Sitten kun päivällä menevät lepäämään minne mahtuvat niin poliisit tulee ja vie putkaan. Alkoholismi on sairaus joka on hoidettavissa. Miksi et kysy, eikö kaikki saakaan hoitoa? Ethän näkisi näitä tapauksia kadulla jos heitä "hyysättäisiin" sairaalassa tai muussa laitoksessa jossa alkoholiongelma saataisiin hoidettua kerralla kuntoon. Tai voisitte vaihtoehtoisesti laillistaa kannabiksen niin se ratkoisi ongelman samalla tehokkuudella ilman uuden sairaalan rakentamista.
Katsopa kun nämä ovat ikivanhoja ongelmia ja niihin on keksitty ratkaisutkin jo kauan aikaa sitten. Niitä ei vaan voida toteuttaa kaltaistesi kokoomusidioottien takia, ja karavaani jatkaa kulkemistaan.
ei ole hirveen järkevää puolustella alkoholisteja... KÄNNILÄISET AIHEUTTAA SUOMESSA ENITEN VÄKIVALTARIKOKSIA ja siitä on myös tehty tutkimus, eli se ei ole minun keksimä juttu.
Kyllä hoitoa on tarjolla.Sinne ei vain voi aikuista pakottaa vasten tahtoa..Jos ihminen on itselleen tai ympäristölleen vahingoksi,silloin voidaan pakkohoito tehdä.VOIDAAN..Alkoholisti on suojassa tältä asialta yhteiskunnassa.Päättäjät herätys!
Minut olisi saanut viedä pakkohoitoon,sairas olin.
hahaha
Suvakit sais kuolla, ovat aiheuttaneet Suomella peruuttamatonta vahinkoa matuja hyysäämällä, lumeavioliittoja ym. epärehellistä toimintaa. Kantasuomalaiset köyhät kärsivät näiden huijarimuslimien ja suvakkien takia.
Ei työn vieroksuminen ole kenen muun kuin köyhän oma vika. Loiset voivat lähteä oli kansalaisuus mikä tahansa.
Työn vieroksuminen on suurta viisautta.
Siksi oletkin valkoinen somali.
Heh heh "vapaus on ongelma" kyllä hulluja riittää. Siellä toisessa päässä on sitten toisenlaiset ongelmat ja sinne nämä hullut kaipaavat. Mene vaikka Pohjois-Koreaan nauttimaan vankeudestasi.
Tekstin perusteella korvien välissä on sekavuusongelma.
Yhteiskunta vois kustantaa kesähelteillä juopoille vilvoittavaa kylmää kaljaa.
Mahdollisimman paljon jotta kuolevat nestehukkaan.
Juopoilla on tunnetusti iso ystäväpiiri, joten juoppoa jäisi varmasti kaipaamaan isompi joukko kuin aloittajan kaltaista kylmää ja tunteetonta ihmistä jolla saattaa kyllä olla "kavereita" siellä täällä mutta tuskin yhtään oikeaa ystävää joka hänestä välittäisi.
Alkoholismi on sairaus, sitä ei ratkaise alkoholiveron nosto, eikä varsinkaan alkoholistien hoitamatta jättäminen. Alkoholisteja tulee aina lisää, alkoholismia luo työttömyys, köyhyys, osattomuus... syrjäytyminen ja syrjäyttäminen, jollaista kurjistamis politiikkaa nyky hallitus ajaa.
Höpöhöpö, juopon ystävät ovat niin hyviä ystäviä, että varastavat "ystävänsä" sammuttua hänen kaljansa. Kun tämä saa tietää asiasta, käydään verinen vääntö yhden kaljan takia. Mitään omaa perhettä juopolla ei ole. Jos lapsi on tehty, ei juopolla ole näkemisoikeutta. Millään muulla ei ole väliä kun seuraavalla viinasatsilla mikä juodaan kurkusta alas.
Aina voi parkkihalliin mennä tsiikailemaan ihmisiä.
Juopot vois kuolla kaikki koronaan. Päästäis näistä eläteistä joista ei ole mitään hyötyä eroon.