Muutti ihan tuo nurkalle. Menoa näyttää olvan aamusta iltaan oli sitten arki- tai pyhä. Päivällä enimmäkseen ukkoköörejä kaljan kimpussa. Onko päivällä ale kaljaa voisi itse myös uskaltua tähän kulttuurin mekkaan. Toisaalta kärsiinö alpertti anna kun peppers porukka käyttää samoja kusiputkia.
Uusi Peppers
naapuri ennen pepperiä
163003
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kyllä Peppersissä on häppäreitä tiettyyn aikaan. Sama surkea porukka joka entisessäkin P. majaili päivystää paikalla. Ihan hyvä rento paikka mutta siellä istuu samat naamat aina. Mieluummin maksan hieman enemmän kaljasta ja tutustun uusiin ihmisiin. Ouluhan on täynnä paikkoja.
Uusi Peppers on vähän pieni paikka. Tuleekin mieleen sana pystybaari. Vähän pöytiä, patiolla kait vain kolme pöytää ja ne valtaa tupakkamiehet.
Mutta turha valittaa. Anna ja Albert samassa puljussa. Voit mennä alas ennen tansseja katsastamaan menoa ja jos oikeeta porukkaa liikkeellä niin maksat liput ylös ja tanssahtelemaan.
Peppersiä pidettiin kait häiriö / melu paikkana entisessä sijainnissa. Saa nähdä miten viereiset liikkeenharjoittajat suhtautuu asiaan nyt..
Siis aivan järkkyä hommaa,kuseksivat koko saatanan isokadun pätkän,mitä vittua nuo tekee ammatikseen ku aamua iltaa istuu samat ukot ja akatkin,töihin mennessä ja tullessa.
On se saatana kumma ku ite käy päivät töissä niin ei maksujen jälkeen jää rahaa istua kaljalla edes vapaapäivinä...
Osaksi kuulemma pillerinpyörittäjiä joukossa...nuoria miehiä...
Kyllä tuollainen paikka joutais niin pitkälle ja ihmisten silmistä pois vaikka hevon perseeseen....
Sielä huuli lentää ja morralista ole mittää tietoakkaan. Naiset häröllään antavat kärvisä
Kävelin siitä tänään ohi, miten ne on saanut sille isolle terassille oikein luvan? Eihän siitä mahdu edes kävelemään.
Itse olen vain tyytyväinen, että tämä herrasväki ei enää oksentele Toripakan pysäkin kulmilla. Talvella varsinkin on todella mahtavaa kun jo kertaalleen pureskeltu nakkikastike on jäädytetty paraatipaikalle koko kansakunnan ihailtavaksi.
Ei siinä kyllä ole yhtään nautintoa seurata äijäköörejä. Hyvin harva nainen istuu tuolilla. Ainoa hyvä puoli, että seteli vaihtaa omistajaa ja outokummut paisuvat.
Itse kyllä olen viihtynyt näinä muutamina kertoina kun olen käynyt uudessa paikassa, tarjoilijat ovat pirteitä, mukavia ja avuliaita ja mitä tähän asti olen huomannut niin eivät ne siellä yltäpäältä humalassa olevia kattele eikä räyhääjiä, ajavat melko nopiasti poissa sellaset. Asiakkaat ovat olleet mukavia (toki joka paarista löytyy aina joku "sekopää") eikä ikinä ole kenenkään kanssa ongelmaa ollut. Voin sanua että Pepperssi on hyvään suuntaan menossa, paikka hieno sisältä, terassi ehkä turhan pieni, mutta se ei mikään ongelma ole.
Onko nyt menoa kun peppers kasjeni kahteen osastoon? Millaista väkeä nyt?
on se kauheaa kun tavalliset ihmiset viettävät aikaansa ravintolassa ja humaltuvat ja naureskelevat iloisina vetäkää lessut käteen...
Vai ihan kasjeni kahteen osastoon. Mitä sitten lienee tarkoittaa?
Se tarkoittaa että Simpalla on kaksiteräinen miekka.
mit mut put pu pu kujhryn ah by yyäääkk
Sykkii sykkii kaukana sykkii, suolen mutkassa pötköttää!
Saisikohän tähän ihan oikeaa informaatiota ja ihan asiallisesti, että millaista meno on nyt? Kaiketikin tiistaisin on naisten tanssit, mutta miten pe-la, karaoketanssia? Ja sopiiko siellä tanssimaan, minkä kokoista alaa on varattu tähän jaloon harrastukseen? :)
ryyppypaikka vaan, ei tanssia
Kyllä se sen entisen anna & lbertin humppahomopaikan voittaa.