Santorini/Hotelli Dioskouri Art Villas

Lähdössä.....

Olemme lähdössä heinäkuussa Sanoriniin Kamarin kylään ko hotelliin, onko kenelläkään kokemusta hotellista?
Muutenkin kaikki tiedot Kamarista ja Santorinista otetaan mielellään vastaan, tarkoitus on kiertää tuota kaunista saarta ympäriinsä viikon aikana.
Onko kivoja meriretkijä?

2

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matkamummo

      Kamari on aika ruma pieni kylä.Rantakadulla on paljon ravintoloita vieri vieressä,joten valinnanvaraa ruokailun suhtee.Kylän kupeessa korkea kukkula,jonne on kiva kiivetä,jos kunto kestää.Siitä pääsee myös yli toiselle puolelle.Saari on kyllä mielestäni ylimainostettu kauneuden suhteen.Oian kylän auringonlasku oli aikamoista ruuhkaa.Samoin siellä ruokailu tuplahintaista verrattuna esim.Kamariin.Ihan kiva saari kerran käytynä,mutta parempiakin saaria on.Pienia aluksia lähtee Kamarin rannasta.Niillä pääsee lähikyliin tai meriretkelle.Ranta on aika äkkisyvä,joten ei sovellu pienille lapsille tai muuten huonolle uimarille. Rantahiekka on mustaa laavaperäistä,ja todella kuumaa.Suosittelen uimakenkiä.Hyvää lomaa.

    • lähdössä....

      Kiitos tiedosta! Kamari onkin meillä lähinnä paikka missä asutaan sillä tarkoitus on päivittäin kiertää katselemassa eri paikkoja saarella ja ehkä tehdä jotain laivaretkijäkin. Varmaan kiva paikka kuitenkin kerran käydä ja nähdä nuo maisemat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3550
    2. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3513
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3322
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2769
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2036
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1962
    7. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      40
      1695
    8. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1676
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1635
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1390
    Aihe