Omistan ihan ensimmäisen Simssin ja tahtoisin pelata sitä pitkästä aikaa (pelasin sitä joskus kauan sitten Windows 98:lla) mutta en uskalla laittaa levyä Windows 7:n ettei kone tai levy hajoa. Eli toimiiko vanhat simssit uusissa koneissa?
Toimiiko Sims 1 uudessa koneessa?
anonom
4275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei se kone tai levy mihinkää hajoo. Pahemmassa tapauksessa peli ei vaa toimi ja siinä se. Ja joo, Sims 1 toimii Windows 7:ssa -> "Suorita järjestelmänvalvojana" Windows XP yhteensopivuustila.
Mulla on sellanen ongelma, että Sims 1 toimii, mutta näytön koko jää tosi pieneksi. Hyvä jos puolet mun näytön koosta. MIten sen sais koko näytön kokoiseksi? Käyttöjärjestelmänä Windows 7 ja peli on Sims 1 Keräilykokoelma.
Hmm... googlaamalla löysin yhden vastauksen ja sekin on Vistalle mutta ehkäpä siitä olisi jotain hyötyä:
http://forum.thesims3.com/jforum/posts/list/446636.page
Toimiiko sims keräilykokoelma windows 7?