viimeviikon perjantaina aukasin siltarumpua kaasulijalta ja koska en ehtinyt saamaan aukaisua valmiiksi, niin jätin lapion ruohikkoon. 4/5 se ei enää siellä ollut. Aiemmin aitoossa vietiin kaksi eri kertaa muoviset siltarummut ym.
Ei kyllä uskoisi, mutta tällaista tapahtuu aitomäessäkin.
Tietenkin tuo tulee ilmi loppupeleissä. Kaikki lähellä asuvat tarkkailkaa!
Ei kyllä uskoisi, mutta tällaista tapahtuu aitomäessäkin.
Tietenkin tuo tulee ilmi loppupeleissä. Kaikki lähellä asuvat tarkkailkaa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vihdoinkin.
Kaikkee hurjaa teillä tapahtuu siellä Aitomäessä. Tiesitkö että Aitomäki sijaitsee Kouvolassa, jonka hallinto tuhlaa rahoja siihen malliin että niillä saisi ostettua kymmeniä lapioita ja metreittäin ojaputkea jokaiselle asukkaalle, mutta sua huolettaa lapio. Toivottavasti saadaan varas kiinni ja sun elämä kuntoon.
En kosta, kosto on Jumalan, joka näkee. Toisaalta ei poliisi tee muuta kuin kirjaa asian ylös ja siirtää sen suoraan Ö-mappiin.
Orkkumake vei sen lapion.
Hakkasin jäiselle kevyenliikenteen väylälle pitoa kirveelläni, koska kaatusin siinä itse pahasti. Kirves unohtui hetkeksi kun lähdin janojuomaa hakee kaupasta.
Ohikulkija otti sen haltuunsa, tietysti.
Tämä nyt vielä pientä; Kassini unohtui kaupan pihalle vähäksi aikaa. Nokkela varas päätti katsoa mitä kassissa on. Rahat meni, mutta kortin ehdin kuolettaa.
Suomen laki on voimaton ja poliisi haluton toimimaan. Syy ei suinkaan ole poliisin vaan hallituksen.