Eli mikä näistä? 608-6: http://www.taiwangun.com/en/608-6-jg-2 608-CE: http://www.taiwangun.com/en/replika-608-ce-jg 608-KV:http://www.taiwangun.com/en/g608-kv-jg Ite oisin 608-KV puolella koska siinä on toi 470 kuulan lipas ja taitettava tuki, toisin kuin 608. CE:en tähtäimestä en tiiä onko hyvä joten sitä vähiten. Ja kaikisssa aseissa on säädettävät tukit. Minkä painosia kuulia? 0,20 vai 0,25? Ja mistä sais hyvän automaattilaturin?
Mikä JG:n G608?
vk-softaaja
18112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tämä: http://www.taiwangun.com/en/cm-011-cm
Laturiksi: http://www.taiwangun.com/en/microprocessor-charger-discharger-from-2-4v-to-12v-mw
Kuuliksi: http://www.taiwangun.com/en/pellets-0-25g-4000-szt-guarder
Ei tossa ccyman aseessa oo oikestaan mitää eroa ku JG:n. Ja haluun ton säädettävän tukin. Vielä tosta laturista:käykö se noihin NiMH akkuihin? Ja ostan bio kuulia :P
Sieltä löytyy myös biokuulia, laturilla pystyy lataamaan NiMH-akkuja ja säädettävää perää et tarvitse, usko pois.
Onko sulla itellä toi laturi? Ja miks en tarvii säädettävää perää, ku ei se oo mukava jos on liian lyhyt tai liian pitkä :D
Onko teidän peliporukassa ollenkaan gekkoa/lähellä kauppaa? Joo, mulla on toi laturi. En tosin käytä sitä koska on parempi.
Mikä sulla on ''parempi'' laturi? Ja en jaksanu kirjautua sisään joten käytän jotain ihme nimee :D
Sellanen joka lataa lipoja, lifejä, nimhejä, nicd:itä ja lyijyakkuja.
Merkki, ja mistä oot ostanu?
Turnigy Accucel 6 Hobbykingistä. Tarvii erillisen virtalähteen.
Osaisitko neuvoo mistä sais automaattilaturin joka purkaa ja lataa akun? Ja kiitti ku oot neuvonu :)
Tolla mun linkkaamalla pystyy...
Aaa...Kiitti :)
mikä akuksi? vai tuleeko siinä hyvä akku mukana?
http://www.tradesoft.fi/product/982/8-fields-84v-1600mah-nimh-miniakku-tamiyan-mini--liittimella
Rasittuuko koneisto jos käyttää tota akkua?
Olen homo
Siitä vaan,
Ei rasitu koneisto.