Jos ihmettelin ,kuinka voi toivottaa G.mannerheimille synt,p:vää,kun on kuollut ja miksi armeija liputtaa,niin saa "ystävältä/tutulta niin rumaa tekstiä,ettei olisi ikinä uskonut !! Jos on joskus ollut rauhanturvaaja,luulisi jotain kestävän!.Kyllä katson tarkkaan jos menen Turusta H:kiin joskus,etten eksy samaan bussiin,ettei tule "silmille",koska osaa noin agressiivinen olla.Bussikuskin pitää olla kai vähän rauhallinen luonne? No,empä pistä pahaksi vaikka poistui sivuiltani.Oli se niin "omituista" kirjoittaa vanhalle ihmiselle tuollalailla.
Johan oli !.
Outoa !!!.
289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Et sitten käynyt kumartamassa Mikaelinkirkkoa vastapäätä olevan portaikon yläpäässä olevan pylvään päähän istutettua mannerheiminpäätä? Sama pää karvakorvineen on nähtävissä pienoiskoossa kirkon alttarin koristeena.
Nyt on väärinkäsitys,en minä tuollaisia tehnyt,vaan ihmettelin entisen facebook-"tuttuni kirjoittamaa tekstiä ja toivotuksia ym ja sain siihen vastaukseksi rumaa tekstiä ! En tiedä kävikö tämä "tyyppi" mannerheiminpäätä kumartamassa,jos sellainen on ?.Mutta nyt huomasin ,että ei koskaan kannata ihmetellä toisen kirjoituksia ,joka on ent."tuttu" ja "armeijaihminen ja ent.rauhanturvaaja".Eihän sellaisen hermot kestä ihmettelyä ! Eli on nyt ent, facebook-"ystävä" kun ihmettelin hänen kirjoitusta !