Vihreitä matoja kiipeili Mortti mustaviinimarjapensaiden oksistossa, sillä seurauksella että lehdet oli syöty yhden yön aikana. En nähnyt matoja edellisenä päivänä, mutta yöllä oli lehdet kaluttu niin että vain ruoti on jäljellä. Matoja roikkui ohuen rihman varassa oksista. Mitä nämä vihreät madot on? Aiempina kesinä ei ongelmia, ja hyvin marjoneet.
Pensaat oli jo kukassa, mutta nyt vain muutama kukka/marjanalku jälellä. Saanko enää pensaita kuntoon? Millä aineella ne saa pois, ja voiko marjoja syödä matojen tuhoamisen jälkeen?
Mustaherukkapensaista
lehdet syöty
0
276
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132341Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???301157- 106953
- 71942
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha611912- 48855
- 85790
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 70666
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666