Puuhamaa?

J..P

Mikä tämä "Euran Puuhamaa" on kun siitä joskus kuulee puhuttavan.

6

699

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sellainenonpuuhamaa

      Juoppojen jokirannan alue keskustan alueella.
      Viettävät aikaansa siellä rannassa.

      • 123756

        Oli. Tässä keväällä kaikki roinat vietiin pois ja koko paikka vielä tasoiteltiin maansiirtokoneella. Tämän seurauksena kyläläisten harrastetoiminta on siirtynyt ankkalammen ympäristöön.


      • puuhamaa oli iloinen
        123756 kirjoitti:

        Oli. Tässä keväällä kaikki roinat vietiin pois ja koko paikka vielä tasoiteltiin maansiirtokoneella. Tämän seurauksena kyläläisten harrastetoiminta on siirtynyt ankkalammen ympäristöön.

        Tämäkin toimenpide on ollut kunnan listoilla pitkään mutta sen viimeisimmän, vappuviikolla tapahtuneen hukkumiskuoleman jälkeen vasta käytiin tuumasta toimeen.


    • A-ryhmä

      Hyvä, ompahan alan ammattimiehet näkyvällä paikalla, muistuttamassa verorahojen oikeasta käytöstä.

    • Pähkäilijänä

      Seuraava hukkuminen on sitten ankkalammella.. Eikö olisi parempi laittaa heille pikkumökki rantaan entiselle paikalle tai missä meluhaitta olisi pienin. Onko kaikilla asuntoakaan? Kunnalla on se velvoite. Mökissä menisi muutamia ja hinta? Kertakipu.

      • A.Ankkalampi

        Sen lammen sais täyttää.Ei juopoilla vaan maalla:)
        Saataisiin tilaa vaikka viikonloppumarkkinameiningille.
        Tai leikkikentällä.
        Parkkitilaakin mahtuisi lisää ihan sinne isolle tielle saakka.

        Kyllä kunta juopoistaan huolen pitää,on niillä asunnot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      194
      7701
    2. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      109
      2927
    3. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      78
      2822
    4. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      111
      2313
    5. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2152
    6. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      1
      1999
    7. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      13
      1932
    8. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      31
      1478
    9. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      18
      1468
    10. Rottia juoksee pitkin ostolantietä

      Eikö mikään taho loukuta niitä. Tuhoavat kiinteistöjä
      Ähtäri
      20
      1266
    Aihe