Puuhamaa?

J..P

Mikä tämä "Euran Puuhamaa" on kun siitä joskus kuulee puhuttavan.

6

703

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sellainenonpuuhamaa

      Juoppojen jokirannan alue keskustan alueella.
      Viettävät aikaansa siellä rannassa.

      • 123756

        Oli. Tässä keväällä kaikki roinat vietiin pois ja koko paikka vielä tasoiteltiin maansiirtokoneella. Tämän seurauksena kyläläisten harrastetoiminta on siirtynyt ankkalammen ympäristöön.


      • puuhamaa oli iloinen
        123756 kirjoitti:

        Oli. Tässä keväällä kaikki roinat vietiin pois ja koko paikka vielä tasoiteltiin maansiirtokoneella. Tämän seurauksena kyläläisten harrastetoiminta on siirtynyt ankkalammen ympäristöön.

        Tämäkin toimenpide on ollut kunnan listoilla pitkään mutta sen viimeisimmän, vappuviikolla tapahtuneen hukkumiskuoleman jälkeen vasta käytiin tuumasta toimeen.


    • A-ryhmä

      Hyvä, ompahan alan ammattimiehet näkyvällä paikalla, muistuttamassa verorahojen oikeasta käytöstä.

    • Pähkäilijänä

      Seuraava hukkuminen on sitten ankkalammella.. Eikö olisi parempi laittaa heille pikkumökki rantaan entiselle paikalle tai missä meluhaitta olisi pienin. Onko kaikilla asuntoakaan? Kunnalla on se velvoite. Mökissä menisi muutamia ja hinta? Kertakipu.

      • A.Ankkalampi

        Sen lammen sais täyttää.Ei juopoilla vaan maalla:)
        Saataisiin tilaa vaikka viikonloppumarkkinameiningille.
        Tai leikkikentällä.
        Parkkitilaakin mahtuisi lisää ihan sinne isolle tielle saakka.

        Kyllä kunta juopoistaan huolen pitää,on niillä asunnot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      16
      1572
    2. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      427
      1342
    3. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      308
      1279
    4. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      100
      913
    5. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      16
      904
    6. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      393
      878
    7. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      115
      816
    8. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      770
    9. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      380
      759
    10. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      121
      721
    Aihe