Mikä tämä "Euran Puuhamaa" on kun siitä joskus kuulee puhuttavan.
Vastaukset 6
- Sellainenonpuuhamaa
Juoppojen jokirannan alue keskustan alueella.
Viettävät aikaansa siellä rannassa.- 123756
Oli. Tässä keväällä kaikki roinat vietiin pois ja koko paikka vielä tasoiteltiin maansiirtokoneella. Tämän seurauksena kyläläisten harrastetoiminta on siirtynyt ankkalammen ympäristöön.
- puuhamaa oli iloinen
123756 kirjoitti:
Oli. Tässä keväällä kaikki roinat vietiin pois ja koko paikka vielä tasoiteltiin maansiirtokoneella. Tämän seurauksena kyläläisten harrastetoiminta on siirtynyt ankkalammen ympäristöön.
Tämäkin toimenpide on ollut kunnan listoilla pitkään mutta sen viimeisimmän, vappuviikolla tapahtuneen hukkumiskuoleman jälkeen vasta käytiin tuumasta toimeen.
- A-ryhmä
Hyvä, ompahan alan ammattimiehet näkyvällä paikalla, muistuttamassa verorahojen oikeasta käytöstä.
- Pähkäilijänä
Seuraava hukkuminen on sitten ankkalammella.. Eikö olisi parempi laittaa heille pikkumökki rantaan entiselle paikalle tai missä meluhaitta olisi pienin. Onko kaikilla asuntoakaan? Kunnalla on se velvoite. Mökissä menisi muutamia ja hinta? Kertakipu.
- A.Ankkalampi
Sen lammen sais täyttää.Ei juopoilla vaan maalla:)
Saataisiin tilaa vaikka viikonloppumarkkinameiningille.
Tai leikkikentällä.
Parkkitilaakin mahtuisi lisää ihan sinne isolle tielle saakka.
Kyllä kunta juopoistaan huolen pitää,on niillä asunnot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811204
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä29875Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19735- 46609
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13587Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja180562Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13540Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123530On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23460- 26448