Millaisia kokemuksia kyseistä autosta? Millainen ajaa, onko moottorissa hyvin puhtia, onko moottorin ja vaihdelaatikon yhteistoiminta kohdallaan, millaista meteliä kuuluu sisälle, tarkeneeko talvella yms yms. Kiitoksia jo etukäteen niille jotka vaivautuvat asiallisesti vastaamaan. Jos vastauksesi on osta skoda, bemu, mese tai joku muu niin älä viitsi vaivautua, sillä se ei edesauta tulevaa auton hankintaani.
A4 Avant 1.8T(140kw) Multitronic
4
1683
Vastaukset
- Juuso
Hyvä auto! Kone riittävän puhdikas suomalaisissa olosuhteissa, eli ohi pääsee niin tarvittaessa. Multitronic vaihteisto on paras automaatti millä itse olen koskaan ajanut (ja kokemusta on paljon), ja toimii hyvin 140 kW koneen kanssa kuten kyllä muidenkin. Hieman äänekäs A4 omasta mielestäni on, mutta ei se omaa matkantekoani ole haitannut. Eihän tuo turbokoneen ääni niin mukava ole kuin V6:sen, mutta kaikkeen tottuu. Talviautona A4 on mitä mainioin, lämpöä riittää. Voittihan A4 joskus aikoinaan TM:n talviauto-tittelin, joten on se hyvä muidenkin kuin itseni mielestä.
Osta siis ihmeessä! Tulet pitämään autosta!- Rinkelinokka
Mallista A4 V6 2.4 Sedan Multitronic -mallista noin parin vuoden ajan, ja nyt olis aika vaihtaa uuteen ja kenties korimallia samalla. Mitenkäs tuo meteli siinä 140kw -koneessa. Kuuluuko koneen ääni sisälle muulloinkin kun moottoritienopeuksissa?
- audisti
Jos ei ole ihan tamanpaivan asia, odota jokunen kuukausi ja kokeile vm 2005 A4 2.0T FSI. Hinta varmaan himpun nousee, mutta tuota konetta on kehuttu sivistyneemmaksi kuin 1.8T ja onhan siina tehoa ja vaantoa enemman ja kulutus pienempi. Pian voi koneeseen jo tutustua A3 muodossa.
Itse on osaa paattaa paatyako A3 2.0T sportbackiin vai A4 Avantiin samalla koneella. A4 Avantissa on sentaan jonkinlainen tavaratila, vaikkeihan naita autoja kuljetuskyvyn takia osteta. - Rinkelinokka
audisti kirjoitti:
Jos ei ole ihan tamanpaivan asia, odota jokunen kuukausi ja kokeile vm 2005 A4 2.0T FSI. Hinta varmaan himpun nousee, mutta tuota konetta on kehuttu sivistyneemmaksi kuin 1.8T ja onhan siina tehoa ja vaantoa enemman ja kulutus pienempi. Pian voi koneeseen jo tutustua A3 muodossa.
Itse on osaa paattaa paatyako A3 2.0T sportbackiin vai A4 Avantiin samalla koneella. A4 Avantissa on sentaan jonkinlainen tavaratila, vaikkeihan naita autoja kuljetuskyvyn takia osteta.meidänkin perheessä. Tuolla 2.0 TFSI -koneella olevasta A4 Avanttista ei vaan taida kukaan tietää milloin se tarkalleeen ottaen on ostettavissa. Auton vaihto kun olisi tarkoitus tehdä niin että nykyisestä luovutaan tässä loppusyksystä ja uusi otetaan heti vuodenvaihteen jälkeen. Hieman aikaa joutuu oleman ilman autoa, mutta ei se ole ylivoimainen asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413878Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3513011Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt111915Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23781- 67769