Canon EOS Rebel T3i

rebellllllll

8

404

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkkhf
    • startteri

      ai... ok kiitos :D

    • rebellllllll

      tässä nyt on vaa sellanen pieni tyhmä juttu että haluisin et siin olis toi unanen "rebel"-teksti xD mut kattelin gigantin yms. sivuilta ja missää ei oo :(

      • Kiss the Rebel

        Canon markkinoi tuota mallistoa eri alueilla eri nimellä. Jenkkilässä se on "Rebel", Euroopassa vain numerosarja (300D, 400D, 500D...). Japanissa Canon ainakin yritti houkutella käyttäjiksi nimenomaan naisia, joten siellä tuo mallisto tunnetaan nimellä "Kiss" (uusin malli kantaa nimeä Kiss X7i).

        Eli tuolla "Rebel" tekstillä et kameraa saa, jollet hanki sitä USA:sta tai onnistu löytämään jostain esim. käytettynä jonkun sieltä ostamaa yksilöä.


    • SUOMESTA?

      Jos on pakko ostaa Suomesta niin etsi yrittäjä joka suostuu tuomaan maahan tuollaisen esim. USA:sta. Tai pyydä jotakin Suomessa asuvaa tuttua tilaamaan esim. nettikaupasta ja osta sitten kamera häneltä.

      • 22+2

        Taitaisi vaan tulla melko kalliiksi tuollainen pelkän pikkuriikkisen tekstin takia, muutenhan tuote on aivan sama. En ole tutkinut hintoja tuolle kameralle sen tarkemmin, mutta en ihmettele jos "Eurooppa"-version saa halvemmalla kuin jostain rapakon takaa tilaamalla lähetyskulut, tullit ja verot huomioiden.


      • 22+2 kirjoitti:

        Taitaisi vaan tulla melko kalliiksi tuollainen pelkän pikkuriikkisen tekstin takia, muutenhan tuote on aivan sama. En ole tutkinut hintoja tuolle kameralle sen tarkemmin, mutta en ihmettele jos "Eurooppa"-version saa halvemmalla kuin jostain rapakon takaa tilaamalla lähetyskulut, tullit ja verot huomioiden.

        Jenkkiverkoissa taitaa olla erilainen laturi, sellainen suoraan seinään kiinnitettävä. Se vaatii erillisen sovittimen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1190
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1128
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      117
      1060
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      970
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      96
      950
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      785
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      731
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      192
      686
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      659
    10. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      32
      630
    Aihe