Canon EOS Rebel T3i

rebellllllll

8

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lkkhf
    • startteri

      ai... ok kiitos :D

    • rebellllllll

      tässä nyt on vaa sellanen pieni tyhmä juttu että haluisin et siin olis toi unanen "rebel"-teksti xD mut kattelin gigantin yms. sivuilta ja missää ei oo :(

      • Kiss the Rebel

        Canon markkinoi tuota mallistoa eri alueilla eri nimellä. Jenkkilässä se on "Rebel", Euroopassa vain numerosarja (300D, 400D, 500D...). Japanissa Canon ainakin yritti houkutella käyttäjiksi nimenomaan naisia, joten siellä tuo mallisto tunnetaan nimellä "Kiss" (uusin malli kantaa nimeä Kiss X7i).

        Eli tuolla "Rebel" tekstillä et kameraa saa, jollet hanki sitä USA:sta tai onnistu löytämään jostain esim. käytettynä jonkun sieltä ostamaa yksilöä.


    • SUOMESTA?

      Jos on pakko ostaa Suomesta niin etsi yrittäjä joka suostuu tuomaan maahan tuollaisen esim. USA:sta. Tai pyydä jotakin Suomessa asuvaa tuttua tilaamaan esim. nettikaupasta ja osta sitten kamera häneltä.

      • 22+2

        Taitaisi vaan tulla melko kalliiksi tuollainen pelkän pikkuriikkisen tekstin takia, muutenhan tuote on aivan sama. En ole tutkinut hintoja tuolle kameralle sen tarkemmin, mutta en ihmettele jos "Eurooppa"-version saa halvemmalla kuin jostain rapakon takaa tilaamalla lähetyskulut, tullit ja verot huomioiden.


      • 22+2 kirjoitti:

        Taitaisi vaan tulla melko kalliiksi tuollainen pelkän pikkuriikkisen tekstin takia, muutenhan tuote on aivan sama. En ole tutkinut hintoja tuolle kameralle sen tarkemmin, mutta en ihmettele jos "Eurooppa"-version saa halvemmalla kuin jostain rapakon takaa tilaamalla lähetyskulut, tullit ja verot huomioiden.

        Jenkkiverkoissa taitaa olla erilainen laturi, sellainen suoraan seinään kiinnitettävä. Se vaatii erillisen sovittimen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe