Minecraft / Xbox 360

tosi noooob

Myönnän heti alussa että ainoa syy miksi olen ajatellut hankkia Xbox 360:n on Minecraft. Kysymys kuuluukin, kannattaako se? Olen kokeillut Minecraftin demoversiota tietokoneella selaimessa, ja kaikkiin noihin Youtuben pelivideoihin nähden se tuntuu tylsältä. Varmasti ensinnäkin siksi, että olen pelannut yksin joten iloa ei ole voinut jakaa ja toisaalta siksi, että en ole onnistunut löytämään demoversiossa mitään sellaista mistä lähteä kokeilemaan kunnon pelikokemusta.

Kannaattaako ihan vaan yhden pelin takia hankkia tuota Xboxia? Kannattaako hankkia Minecraftia yleensä konsolille vai onko parempi pysyä sen PC-versiossa? Sen ainakin tiedän, että kontrollit on hankalia näppiksen ja hiiren yhdistelmillä eikä demoversiosta tunnu irtoavan mitään.

Mielipiteitä kellään?

14

536

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RT-25 Robo

      Minä ainakin itse hankin jo vuosi sitten xbox360 sen Minecrfatin takia ja se kannatti ja teen sillä kyllä nykyyän paljon muutakin.

    • Ekspertti miäs

      Älä tuhlaa rahojasi enään 360. Osta One siihen tulee Minecraft.

    • MiNe

      itsekkin meinaan ostaa xboksin ja minen

    • laatikoita.

      Miksi kukaan C64 näköistä peliä edes pelaisi?

    • ssl2

      kannatta ostaa vpd pelikaupasta minecraft levy versio se maksaa 19.90e ja se on xboxsille. Ostin sieltä itse 110eurolla käytetyn xboxsin ja hyvin toimii. siinä minecraftissa voi pelata 4 samaan aikaan mutta pitää olla led tv ja hdmi piuha.Jos pelaat yksinpeliä siihen käy vanha tv.

    • MCJonne

      Moi. Tietääkö kukaan että onko tuossa xbox versiossa se uusin minecraftin päivitys?

      • Minä

        Jep jep... Millonkohan Se uusi päivitys tulee....


    • suora vastaus

      EI OLE!

    • mine

      Tietääkö kukaan, että voiko xbox 360 minessä talvimaa pysyvä vai vaihtuuko vuoden ajat itsekseen niin kuin vuorokausikin ?

      • eieieiemnoromasa

        on talvimaa ja ei vaihu vuojen ajat mutta yö ja päivä vaihtuu


    • SiniLPSKissa

      Kyllä kannattaa ostaa se on ihan best kavereittesi kanssa voit teleportata toisten luokse voit myös kiusata kaveriasi

      • minesaft

        Chool


      • JKsds

        Heis . Saako 360:een lisähahmoja? Onessa ja Playkarissa niitä on tarjlla.


    • max08

      Miten on kun ostin miekan storesta, enkä löydä sitä mistään? Xbox 360 edition.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      86
      2356
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      133
      2038
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1988
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      157
      1447
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1257
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      876
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      868
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      836
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      448
      775
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      602
    Aihe