Pöytätietokone

Mistä johtuu,että läppäristä kun laittaa hdmi-piuhan televisioon,niin telkkarin kautta pystyy katsomaan esim.leffaa,mutta kun samanlailla laitta piuhan pöytäkoneesta,niin telkkarissa näkyy pelkästään pöytäkoneen taustakuva ilman pikakuvakkeita
8158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onko resoluutio laitettu oikein tietokoneen näyttöasetuksista?

Äänestä
  • voi jiesus senthän, näithä nykynuorthen aivokääpiä

    Äänestä

Pöytäkoneessa on kiinni myös toinen näyttö ja windows laajentaa työpöydän toiseen näyttöön, eli televisioon. Jos haluat katsoa leffoja, mutta et muuttaa asetuksia, voit vetää leffan hiirellä televisioon.

Äänestä

Löytyykö se asetuksista ja sieltä :muodosta yhteys ulkoiseen näyttöön?Mulla Windows 7,miten "vetäminen" käy?

Äänestä

Paina "Windowslippu" P

Äänestä

täytyyks jotain asetuksia kans muuttaa?pistin hdmi-piuhan,telkkarist inputista valitsin hdmi1,painoin windowslippu p ja valitsin näytön laajentminen,mutta pelkkä tyhjä työpöytä näkyi televisiossa.

Äänestä
  • No valkkaa vaikka "sama näyttö", jos et osaa "laajenna näyttö" -juttua käyttää.

    Äänestä

Kiitos vaivannäöstä,tyttöni kävi näyttämässä mammalle,kuinka homma pelaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


televisioon kirjoitti:

Mistä johtuu,että läppäristä kun laittaa hdmi-piuhan televisioon,niin telkkarin kautta pystyy katsomaan esim.leffaa,mutta kun samanlailla laitta piuhan pöytäkoneesta,niin telkkarissa näkyy pelkästään pöytäkoneen taustakuva ilman pikakuvakkeita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu