Eräässä tallennuksessa on nyt sellainen tilanne, että sitä ei pysty pelaamaan. Se menee kyllä siihen tallennukseen, mutta siinä ei näy niitä simien kuvakkeita ja vaikka menisi minne niin se ei toimi. Kaikki simit ovat jumittuneet tekemisiinsä eikä niitä saa tekemään muuta? Tarvisin nopeasti apua, sillä tämä on lc pelitallennukseni jota kirjoitan internetiin enkä haluaisi lopettaa sitä :(
Ei toimi :(
HELPPIII?!
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos et ole tallentanut käyttämällä "Tallenna nimellä..." vaihtoehdolla ja näin ollen sinulla ei ole varatallennuksia, niin silloin voit kokeilla kahta eri vaihtoa. Yksi vaihtoehto on tallentaa perheestä kopio perhevarastoon ja aloittaa uusi peli tuolla kopioperheellä.
Toinen on ottaa käyttöön pelitallennuksen backup -versio. Eli siirrät varsinaisen pelitallennuksen jonnekin muualle, esim. työpöydälle. Sen jälkeen nimeät pelitallennuksen backup -version uudelleen niin, että poistat tuon tiedoston nimestä sen ".backup" osan kokonaan pois. Tämä yleensä tehoaa kun kyse on korruptoituneesta pelitallennuksesta.
http://www.modthesims.info/wiki.php?title=Game_Help:Restoring_Backup_Saves