Vuonna 1987 ostin korollan ja on tasan viimeinen korolla tässä taloudessa.
Tuuliviirin möivät.
4
162
Vastaukset
- Antiikkia se -87
mallinen onkin. Hyvinhän tuolla olet pärjännyt. Vaihda uuteen -on jo aika. 26 vuotta samalla autolla. Sitkeä olet, mutta niin on Corollakin.
- Kysyn vaan
Ottivatko ajokortin pois?
- Toyota KESTÄÄ 10+
Ja aina vaan samalla mennään olet saanut hyvän auton Toyotan !
Tuskin uudet Toyotatakaan pystyät enää samaan moitteettomaan suorituksen.
Joo kunikää tulee niin osta vaan se Yaris sillä ajat siihenasti kun kortti viedään pois korkean ikäsi takia . - fjsofjiweogjer
Olisinpa ollut ajokortti-iässä 80-luvulla ja jos olisi vielä rahaakin ollut niin olisin mielelläni ostanut ensimmäiseksi autokseni kunnollisen ja lujan 80-luvun etuveto-Corollan :) Silloin oli autonvalmistuksessa ajateltu kestävyyttä, nyt autot on ihan pilipali kertakäyttötuotteita ja paljon kallista elektroniikkaa jonka kestävyys pidemmän päälle arveluttaa.
En pidä nykyautojen muotoilustakaan, sekavan näkösiä muoviläjiä, 80-luvulla autot olivat selkeälinjaisia ja konstailemattomia muodoiltaan mutta silti funktionaalisen aerodynaamisia ja tuulitunnelissa testattuja.
Tercel Hatchback oli myös mielestäni hyvän näköinen auto, siis se 1982-1987 malli josta oli myös neliveto farkku.
Viimeinen asiallisen näköinen Corolla mielestäni oli 1992-1997 ennenkaikkea sedanina. Sitten tuli se karmean ruma mulkosilmä pyöreälamppuinen malli ja se oli kuulemma oikein erityisesti eurooppalaisille suunnattu. Mitä pahaa me oltiin tehty että sen näköisen auton saimme kun alkuperäinen Japanilaiskeula olisi ollut paljon siistimpi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101074
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93521
- 26502
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47427