Kiitos teille miehet 40 jos vaivaudutte vastaamaan millähän tavalla ja tyylillä te huomioitte vaimoanne?
Itsellä naisena takana yhteisiä vuosia miehen kanssa yli 20 ja paljon on matkan varrella koettu ja nähty, sekä hyviä että huonoja asioita ja käyty kriisejä läpi vähän sitä sun tätä.
No mutta tämä asia on alkanut viime aikoina pohdituttaa, että millähän tavalla te rakkaat miehet ja aviopuolisot huomioitte vaimoanne ja onko teillä romantiikkaa ja jos on niin minkä verran?? Itse olen "hemmotellut" miestäni asuilla ja pienillä mukavilla teoilla joita uskoisin monenkin miehen arvostavan!! Olen jaksanut järjestää jos vaikka mitä pientä yllätystä ja piristettä etupäässä makuukamari-asioita ajatellen - niin ja mieshän on ollut aina tyytyväinen kyllä!
Mutta kyllähän se olisi joskus mukava jotain vastakaikuakin saada. Käytännössä se menee niin että mies autuaasti unohtaa syntymäpäivät, hääpäivät, ihan mitkä tahansa päivät. Näin naisena se on kyllä ihan kiva vaikka onnittelutekstari saada (mitä itse harrastan - ja paljon muuta siihen lisäksi). Alkaa vain pikkuhiljaa tympiä ja kyrpiintyä ajatus siitä että tätäkö samaa sitä jatkuu hamaan hautaan asti!! Jos jotain yllätystä, piristettä, kiihoketta, what ever haluat niin aina se on itse järjestettävä! Näinkö se teillä muillakin menee että toinen on aivan kaikkea muuta kuin romantikko ja toinen taas olisi romantikko mutta kuivettuu ja näivettyy siihen parisuhteen romantiikan puuttumiseen..... rip....
Miten huomioitte vaimoanne?
5
242
Vastaukset
- huhhuijaaaaaaaaaaaaa
Ihan niinkuin meillä. Itsekkin olen miettinyt, että tätäkö haluan loppuelämäksi ?! Miestä ei muutenkaan kiinnosta kuin televisio ja autot.
- sättänä
Olin samassa veneessä, mutta avioeron jälkeen on exä muistanut. Tulee tekstaria aivan solkenaan, kun sille päälle sattuu eli on lapset tehneet jotain kivaa, isänsä luona käydessään.
Meillä exä muisti kyllä onnitella naapurin kissankin ja olla empaattinen sen saadessa poikasia, mutta minulle sitä ei herunut, vaikka olin teho-osastolla letkujen jatkona. Siitä lähti kyllä minun silmät avautumaan ja vuoden päästä olin valmis eroon.
Eroa en ole katunut, enkä takaisin entiseen kaivannut, muitakaan miehiä en ole vilkuillut. Rehellisesti olen elänyt viime vuodet vain omaan napaan tuijotellen. Teoissa ja ajatuksissa tulee ensin lapset ja minä itse.
Nyt pikkuhiljaa voisin ehkä olla valmis uuteenkin suhteeseen, mutta sen on oltava kyllä molemmat huomioon ottava, ei entisen kaltainen. Ikuisesti en aio miestä passata ja paapoa. - On naisia, jotka
ovat niin maailman napoja mielestään, ettei siihen voi mitään lisätä, muuten käy kuin sammakolle halkeaa!
- Pekka Puruska
Naiset on kieroja. Minun nainen valehteli, että on neitsyt. Eipä paljon kehtaa
muistaa synttäreitä tai hää- ja kihlajaispäiviä. Minun nainen ainakin valehtelee.
Jokainen kaksilahkeinen kiinnostaa. - Muistutan
Minun mies muistaa joskus ns. tärkeät päivät, mutta yleensä mun täytyy muistuttaa muutamia päiviä aikaisemmin. Mun mielestä se on luonnollista, ettei miehet muista :) Mitäs tuosta. Miehet on miehiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381299
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä35830Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad27586- 14580
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26538Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30526- 24521
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16482Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver15472