Puolentoista vuoden aikana prisman rainbow 600g jauhelihan hinta on noussu alle kolmesta eurosta kolmeen kahdeksaankymmeneen(3,80). Eihä täs oo kohta varaa syödäkkään enään! Tähänki tultu varmaan ryssien takia! HÄPEÄ kuka ikinä päätätkään noitten hintojen noususta. KÖYHÄT KYYKKYYN SAATANA.
Miten on mahdollista?
Köyhät kyykkyyn prkl
11285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onpahan moni muukin hinta Prismassa noussut kohisten viim. puolen vuoden aikana.Ei ole enää mikään kovin edullinen kauppa.Pitäähän se uuden tulevan Prisman rakennus jollakin maksattaa...Siltä vähän tuntuu
Jospa ryhikset laihtus,kun tulee jättihinnankorotus ruokiin. Ite jo juon hopeateetä,ilman maitoa ja sokeria. Makaroonilaatikkoa,ilman jauhelihaa,kanamunia ja maitoa!
eihä se oo ku 0,80 centin nousu vaa,eipä oo paljoo noussu..
Se on paljo! Olutputelin hinta!
kyllä nousu on suuri noin prosenttuaallisesti n.27%.
naurattaa,..prisman ja sittarin parkkikset aina perjantaisin tupaten täynnä, kun tehdään "edullisia" tavarahankintoja mökille..te ootte niin sokaistuneet muutamasta tarjoukseta, ettette huomaa, kuin kallista niissä oikeesti on. Mie käyn Siwassa, tulee loppujen lopuksi halvemmaksi, ku ei ole hirveesti houkutuksia ostaa heräteostoksia, eikä meillä nälkää ole nähty.
siwa se vasta kallis onkin,mutta pysy vaan siwan asiakkaana jos et pysty houkutuksia vastustamaan.
tasa verot, ja esim sähkönsiirtomaksu.........
Tasa-veroja on suurin osa verokannasta.... köyhät kyykkyyn...
Eihän kukaan A-luokan kansalainen ilkeä siwassa käydä kun pakosta, jos muut ei ole auki. Kunnon kansalaiset käy ostamassa mökki- ja veneruuat tietenkin prismasta, niin tuttavatkin näkee että hyvin menee, eikä silloin kursailla ruokalaskua.
Hyvä vaan että että nostavat hintoja niin kaikenlainen white trash pysyy poissa jaloista.
kun kattelee ni niitten A-luokan kansalaisten ruokakärryt on täynnä halpistuotteita. luulis sitte olevan varaa ostaa laadukastakin.
ostaa sitä mikä on hyvää,on hinta mitä on laatu ennen kaikkea sit hinta.