Poliisin ampumalla vaarallisella asemiehellä oli nallipyssy ja veitsiä. Jaa, että ihan starttipyssy kun ei ollut saanut lupaa oikeaan. No olihan miehellä ihan oikeita aseitakin kuten veitsiä eli teräaseita, joten asemieheksi nimittely lienee sopivaa.
Mies oli niin sekaisin, ettei tajunnut ulkomaailmasta mitään. Aseet pitää kyllä ehdottomasti kieltää, mutta miksei kukaan puhu hoitoon ohjaamisesta. Nallipyssy on tietenkin asefobiasta kärsivälle aivan kauhistus ja pelkkänä sanana aiheuttaa ahdistusta. Jotenkin alkaa tuntua siltä, että aseiden vastustajat tarvitsisivat hoitoa pelkotiloihinsa. Ei tuollainen vouhottaminen voi olla normaalia.
Helsingin asemiehellä nallipyssy
3
193
Vastaukset
- mietippä uudelleen
Aseet kyllä näyttää aiheuttavan suurta ahdistusta niillä harrastavien joukossa.
Ei päivääkään, että aseharrastajan olisi täällä pohdittava asekiellon mahdollisuutta ja todostelevan, kuinka asekiellosta seuraisi kaikenlaista kauheaa.
Muiden ihmisten mielestä asia on aika yhdentekevä, mutta harrastajille kovin ahdistusta aiheuttava harrastus.
Aika monet trollit käyvät heittämässä silloin tällöin asekieltoa puoltavan kirjoituksen ja saavat asehemmot sillä aivan tolaltaan ja ahdistus vaan suurenee aseharrastajien keskuudessa.- ainoat todostelijat
ovat kylläkin niitä jotka tekevät päivittäin kaikkensa keksiäkseen syitä kieltää milloin mitäkin, ei todellakaan mene päivääkään ettei joku höplöfootikko ole jauhamassa samaa sontaa, joka on pyörinyt näillä palstoilla yli kymmenen vuotta tehden asiasta ja asian esittäjistä naurettavia.
- älä höpise
Ne on juuri niitä trolleja, ei niitä olisi ilman ruokkijia. Typeriin provoihin vastaaminen kun saa aikaan avauksien jatkuvan suoltamisen.
Ei missään muualla puhuta aseiden kieltämisestä mitään. Surkeeta on vielä se, että niissäkin avauksissa iso osa on harrastajien tekemiä. Tuosakin on yksi "muuttuisiko mikään" kun se on aseharrastajan aloitus, niin kylläpä se ahdistus on ihankin itse aiheutettua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678