Tämmösen löysin! Kellään kokemuksia remonttikoti.fi palvelusta? Toimiiko ja löytyykö hyviä tekijöitä? Ilmoittaminen ainakin on ilmaista eikä tartte rekisteröityä..
http://www.remonttikoti.fi/
http://www.remonttikoti.fi/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
mietin aluksi samaa että onkohan millainen mutta homma toimi! ilmoitin siellä kylpyhuonermontin ja samana päivänä tuli neljä soittoa joista kahden kanssa sovin tapaamisen. toisen kanssa aikatulu passas paremmin joten sen otin. mukava tekijä oli jälki hyvää ja suht nopea. käytän mielelläni samaa tekijää jatkossakin. suosittelen testaamaan!
Ilmoitin kohteen kyseisellä sivulla ja yhteydenottoja alkoi tulla saman päivän aikana.. kaikki jotka soittivat olivat mukavia, tekijä löytyi yllätävän nopeasti! olen tyytyväinen palvelun toimintaan.
nopiaa toimintaa oli kyllä, suosittelen! paljon helpompaa käyttää palvelua toisin kuin etsiä tekijöitä ympäriinsä, soitella läpi ja kysellä tarjouksia.
Aloittaja voisi jatkaa keskustelua itsensä kanssa vielä vähän lisää...
itehän kokkeilin kerran ja tuli kerralla tekijä jota alan käyttää jatkossakin. yleensä en tämmösiin nettihommiin luota mutta oli sen verra iso homma jota ei ite pysty tekemää. pari kotimaista tuli parin päivän päästä ilmotuksesta. oisin voinu periaatteessa vaikka molemmat ottaa, mut minkäs teet.
no, ainakin minä oon tyytyväinen en tiedä sitte teistä muista
Montako yhteydenottoa teille siis tulee sieltä? Ilmoitin kylppärin aikonaan ja tuli 2 paikanpäällä käymään. Onko teillä käyny enemmän?
itse hain tekijää vessaremonttiin ja soittoja tuli noin viisi joista kolme tuli katsomaan paikan päälle. yhden otin ja siinä oli hinta-laatu suhde kohdallaan. kaksi muuta joutui kieltäytymään muiden töiden takia sillä meidän aikataulut toteutuksen suhteen ei natsannu. itse laitoin tarjousten määräaika kohtaan 3 viikkoa eteenpäin jättöpäivästä, joten silläkin on varmasti merkitystä. voi olla vaikeaa löytää tekijää lyhyellä varoitusajalla. minusta palvelu toimi ja sain kolmesta tarjouksesta hyvin vertailupohjaa remontin hinnoittelun suhteen.
Tämä keskusteluketju on kyllä niin selkeä mainos, että huhuh :D ! EI näin pojat ei näin. Linkitykset ekassa kohtaa ja kaikki :D
Samat kokemukset. Ei tosin ole ainoa vastaava palvelu.
Miten niin selkeä mainos? Voi olla ihan oikeasti voi olla positiivisia mielipiteitä olematta maksettuja mainoksia tai vilpillisellä mielellä tehtyjä "kokemuksia".
Ihan ok simppeli palvelu oli, pari kävi paikanpäällä katsomassa ja toisen otin.. Toinen tekijä selkeästi halvempi
Merkillistä että broker-palvelukin ollaan näkevinään mainontana. Antaapa tulla vastaavien muiden nettiosoitteet...
Merkillistä että omakotiliiton paikallisyhdistykset eivät järjestä pientalopuolella mitään kokemustenvaihtofoorumia
Tämä nettipalvelu saisi järjestää tunnistautuneille remonttimiesten arviointimahdollisuuden
Olen tässä jonkin aikaa sivustoa seurannut ja uusien remonttikohteiden ilmoittaminen sivustolla näyttää olevan melko verkkaista verrattuna muihin saman tyyppisiin sivustoihin. Remonttiyrittäjän näkökulmasta palvelusta saatava hyöty on melko vähäinen, sanoisin sitä jopa olemattomaksi. Palvelun hinta on vuoden mittaisella sopimuksella 349 euroa + alv 24 % tai kuukausimaksulla 39,90 euroa/kk + alv 24 %. Uusi remonttikohteita sivustolle näyttää tulevan viikon aikana vain noin 5kpl tai jopa vähemmän, eli TODELLA KALLIIKSI tulee yrittäjälle verrattuna palvelusta saatavaan hyötyyn! Kilpailijoiden vastaavista maksullisista palveluista saatava hyöty on huomattavasti parempi ja näitä vastaavia palveluita on myös ILMAISIAKIN.
Eikä taida olla palvelua ylläpitävälle yrityksellekkään (Javico NetWorks Ky) mikään rahasampo, kun näyttää löytyvän 13281€ suuruinen velkomustuomio ja velan perijänä Finnvera Oyj.
http://m.taloussanomat.fi/yritykset/protestit/protesti-372411