maksaisin vaikka hengelläni yöstä kanssasi. Kyllä olen masentunut. Menen ulkoilemaan jos siitä olisi apua.
Oikeasti,
väsym
10306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
laittaisit ulkoillen sen naisen kotinurkille? Saattaisit saada sen yön, ehkä enemmänkin. Kaivaten erästä väsyä vierelleen♥
tuskin nyt hengelläsi..arki astuu kaikkeen, usko pois. mulla oli tuo kausi jossain vaiheessa. Nyt pystyn jo hengittämään. pari vuotta vei.
No ei nyt sentään ihan mitään noin radikaalia. En ole mikään rukoilijasirkka naaras, joka syö parittelun jälkeen kumppaninsa.
Siinä tapauksessa luulisi että uskaltaisit ottaa yhteyttä häneen. Paitsi että minulle ei ainakaan riittäisi yksi yö ;)
Syy miksen ole ottanut löytyy aloituksesta sekin. En ole missään kovin suotuisassa mielentilassa.
Tuo on realismia. Hyvä, että osaat ajatella myös toista osapuolta. mutta asia ei selviä, jos mietit asiaa yksin. Kysy toisen osapuolen mielipidettä. Varmasti tilanteessasi mietityttää, mitä toinen ajattelee. Mutta se ei ole este välttämättä, tuo sun mieliala. Suhde voi silti toimia.
todella uupunut, pakko keksiä jotain, vaikka pakotie jonnekkin ulkomaille.
Olishan se ihan jees, kun olis vapaus tehdä ei mitään. Ei olis velvotteita, vaan iso tukku rahaa ja unelmat.
jos vietettäs se yö yhdessä, minä rakastuisin..ja sitten menettäsin sinut..eli jäisin yksin sua ikävöimään :/
Liityn kohta samaan masennusporukkaan, paitsi että olen nainen. Tuntuu olo jotenkin masentuneelta, tai ehkä se on alakuloa...jos vaan saisin yhden miehen mun viereen, ehkä se auttaisi.
Mut hei, jos jaksat lähteä ulkoilemaan tai edes ajatella sitä, niin sehän on tosi positiivista. Jos tämä kaipaamasi yhtään välittää, ja kerrot hänelle mielialastasi, niin ei hän välttämättä torju. Mun mielestä ei kannata ainakaan sen takia olla ottamatta yhteyttä, se ei voi olla syy.