kas, olenko joskus allekirjoittanut nimen alle toimitusjohtaja?
kas, olenko maksanut laskuja yhtiön tililtä?
kas, kas...outoa. 30 vuotta.
kas, olenko maksanut laskuja yhtiön tililtä?
kas, kas...outoa. 30 vuotta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Nauttiiko luottamusta?
Parraaseen työaikaan täällä notkutaan töihin mars!
Hei tonttu-ukot hyppikää on riemu raikkahin aika.
On se touhua Pyhäjärvellä
tuli turbulenssia ja piti tehä pakkolaksu pyhäsalmen kentälle.
kuka p-le on nyysinyt yhtiön? kuka omistaa kuin omansa?
joopa joo.. ja kaikki on niin hyvin.
rikoskomisario aukas silimäsä selälleen kuitit nähessään
Jos suomen rikospoliisi on tuota sarjaa kuin ohjelmassa, menee kyllä usko siihen organisaatioon, ei voi mitään.
Saapa nähä millainen ilima on juhannuksena!
Hanki rillit.
kanakin pissii. Kuitteja etsitty kissojen ja koirien kanssa. Eikä löytynyt. A-studion mies tuli ja leväytteli niitä poliisipiirin edustajalle. Ohoh noinko on käynyt?
Kärsiskös laguuuuna menoja tutkia?
Löytyskö ne loputkin kuitit ullakolta?
Tikannmäen suhde poliisihallintoon tuli esille ohjelmassa, kihlakunnansyyttäjä Petri Oulasmaa on mökkinaapuri, asiaa tutkiva henkilö puoluetoveri toisesta kunnasta ja Tikanmäkeä voimakkasti puolustanut Tarmo Rapo omaa myös poliisitaustan ja mahdolliset yhteydet.
ja on sairauksien takia tööt kunnossa, holhoukseen ja ulos, muuten huono tulos....
Joo, syyttäjien mökkinaapureilla ei saa olla minkäänlaista oikeusturvaa!
Kyllä nämä veikkoset osaa, mutta lopetetaan kannatus.
???
Kuinka fiksua. Hampaankolon tililtä maksettu 450€ edestä Lentokenttäyhtiön laskuja ja saadaan 20 min. Televisiomainosta! Onneksi olkoon Jukka. Ens vaaleissa 500 ääntä.....
Kyllähän tuon kalksikon saa ruotuun,jos vain haluaa?
meinaakko malilan ja tuikan.
Oma käsitykseni oli Tikanmäki/Rapo esitys paljasti miltä näyttää......
""REHTI,REILU,REHELLINEN""" suomalainen mies.....kun kovasti yrittää
olla sitä vaikka väkisin..,,,tosi rehellinen kirkkov.pj. kait ohjais kaveria/ystävää,
muuten kuin suojelemalla .......???? """yyh""
Minä en oikein ymmärrä, miksi niitä kenttäpäätöksiä julistetaan salaisiksi, miksi kaataa tuo paska syyttömien niskaan. Ainakin itselle kävi selväksi .....kuka puolustaa
oikeutta ja meitä kuntalaisia... kuka istuu edelleen siellä tunkion päällä.
TUOLLA edellä joku totesi.. tiukassa paikassa kanakin pissii..se nyt näkyi
selvästi illan A-OHJELMASSA.....
Ja eihän he olleet Tuikka, Malila eikä Leppäharju.....eihän..?.
Hyvä tytöt! Pistäkää homma toimimaan!
tämä ei nyt ole ollenkaan nais-miesjuttu.
Mutta missä miehet, jotka tietävät asioiden oikean laidan??
Missä sellaiset piileksivät.
lentokentän kuittikansiot ovat tarkoitushakuisesti piilossa.??
hyvä, että joitain alkupaljoja "merkillisistä kadonneista"vilautettiin eilisessä ympäri suomea valaiseessa asiaohjelmassa.
Laila Malila, kiitos.
Tyyne Tuikka, kiitos.
Esko Kekkonen, kiitos.
Aarne Liuska, kiitos.
Raija Leppäharju, kiitos.
Seuraava hyväveliverkostoja ym tutkiva ja isoja kihoja pelkäämätön ohjelma MOT on jo valmistautumassa...
Rapo, tue kaveriasi, mutta älä kulje ja kuljeta totuutta lain harmaalla alueella.
Ossaakohan pojat nyt häippästä hallituksesta ja valtuustosta ja miten lie kirkkovaltuusto.
minkähän takia?
Miksi edellinen hallitus salasi erikoistilintarkastuksen? Ja nyt sitten suljautetaan joku yksi asia oikein televisiotoimittajalle, outoa, perin outoa ylllä olevilta henkilöiltä
Kyllä rapo epäonnistui totaalisesti haastattelussa. Onhan hän ollut yleinen syyttäjä, nimismies ja OTL ja mitä vielä
kirkkovaltuuston puheenjohtajanakin on joitain velvotteit totuuden kanssa.
Oman pesän likaajat = naiset ja Aarne hävetkää!!!!!
Mitä hyötyä on kaupungillemme hommata tänne media setvimään riitojanne. On todella tasotonta toimintaa.
Juridisesti ei ehkä Pyhäjärven Tilitoimisto Oy ole vastuussa lentokentän sotkuista, mutta MORAALISESTI kyllä.
Voi teitä ressukoita.
Katsoessani pyhäjärvisiä A-sudiossa eilen tein havainnon - menkää lenkille ja ruvetkaa dieetille!
Eikö kirjanpitotoimisto ole tarkastanut, että kyseiset laskut oli osoitettu yksityishenkilölle eikä lentokenttäyhtiölle. Kun itse työskentelin kirjapitäjänä, tehtäviini kuului aina tarkastaa kenelle laskut kuuluvat.
ketä muuten tarkoitat??
On se merkillistä, kun vääryyttä puolustetaan.
Vanhakantasta ja pyhäjärvistä sisäsiittoisuutta, ettei asioita oteta esille, kun vuosikymmenien ajan on tapahtunut yhteisten varojen väärinkäyttöä.
voisko joku selventää miten yhteisiä varoja on väärinkäytetty!
pidä vaan edelleenkin suu ymmyrkäisenä.....jospa ne salat aukee.
Kaikkea ei voi julistaa salaiseksi........ootellaan niitä selvennyksiä.
On se ihan kamalaa kun ehdoin tahdoin saatetaan koko Suomen tietoisuuteen riitamme.
Toki Lailan "kyvyt" riitojen aikaan saamiseksi on ollut jo kauan tiedossa. Kun hänen julkisuushakuisuutensa ylittää muut kyvyt, tulee pahaa jälkeä.
Jos sinun kyvyt oli tuossa niin olisit jättänyt käyttämättä
Jos tiettyjen ihmisten syyttömyydestä ollaan aivan varmoja, niin eikös se ole vaan heidän kannaltaan hyvä, kun maine puhdistuu koko Suomen maata myöten, jos kerta virheitä ei ole tapahtunut?? Sehän on ihan tosi asia, että oli sitten kyseessä vaikka vain kymmenen euron lasku, joka on maksettu väärältä tililtä, niin asia tulee selvittää ja oikaista. Mitä järkeä mitään lakeja on olla edes olemassa jos sitten päätetäänkin jonkun kohdalla että "no menköön nyt tämän kerran, kunhan ei toistu..."?
Kiitos vaan eilisestä, kyllä aukesi täällä ainakin silmät viimeistään nyt! Se vaan harmittaa, että ääni tuli annettua ihan väärään osoitteeseen vaalien aikaan.. Mutta noh, seuraavia odotellessa.
Niin ja vielä sen verran, että ei taideta tämmöistä ohjelma-aikaa ihan turhan päiväiseen lätinään tuhlata, hyvin pitkältihän tuossa oli asioista otettu selvää, kyseessä kuitenkin ammattitaitoista väkeä! Jos aiheena on lentokenttä-sotkut, niin miten tuon asian olisi nyt muuten voinut ilmaista? Nehän tekee ohjelmia nykyisin asiasta kuin asiasta, eikä tämä todellakaan ollut sieltä turhimmasta päästä.
Luuletko, että tähän pesään enää kukaan muuttaa. Taisi mennä Laguunakin. Voi teitä oman pesän likaajia.
No onko muuttanut tähänkään asti, hahhah! Eipä ole toiminut vaietaankaikesta-taktiikka, kokeiltaisko seuraavaksi kuntalaisillaonoikeustietää-taktiikkaa?
Olen täysin samaa mieltä nimimerkki "kykynsä kullakin" kanssa. Sinulle - kykijälle - tuli muuten pilkkuvirhe.
Miksi te omia kirjoituksianne tänne kehutte? Etkö ole itsekään varma mielipiteestäsi kun pitää omaa kirjoitusta tukea? Hahhah..
mitään pahempaa ei kuntien hallinnossa olla kuin vallanhimoiset naiset
Mitkä on ne edellisen hallituksen 31 salaamaa asiaa? Pian kuullaan. Samaten turhat juristikulut pian kuullaan.
Laila on kyvykäs valtuutettu.
Vai pitäisi ne poikien jutut salata oikein valtuuston voimin. Onhan siellä niitä naisia, jotka peesaa jukkaa. eikö riitä.
Keskusta päätti aikanaan, että Laila toimii valtuuston pj:na neljä vuotta. Vaan eipä onnistunutkaan. Oliko "liian" kyvykäs olevinaan?
lenkille kaikki valtuutetut ja jäitä hattuun
"Mitkä on ne edellisen hallituksen 31 salaamaa asiaa? Pian kuullaan. Samaten turhat juristikulut pian kuullaan. #
Mielenkiintoinen OLETTAMUS.
Pidelkää vaan kiinni palleistanne, istuvat kunkinkaat ja kuningattaret, se mikä on lähtenyt liikkeelle, sitä ei enää pysäytä mikään.
Ei pysäytä hall pj ystävän, ei nimismiehen nimikään.
Oulu radio toistaa joka uutisissaan parhaillaan pyhäjärven hallinnon sekavaa ja epäeettistä toimintaa.
Hei vaan, häntäheikit ja hilimat.
Parempi kerta rytinä, kuin ainainen kitinä!
Katsoin a-studion eilisen suoran lähetyksen. Aamulla katsoin yle areenasta jutun lentokentästä ja proferssorin haastattelusta kertovan osan "hyvä veli, korruptio ja kyseenalainen hallintotapa."
Professorin mielestä Pyhäsalmen lentokentän kuviot täyttävät kyseiset kielteiset asiat julkishallinoossa.
On katsottava vielä muutaman kerran jämstisti toimitetusta jutusta.
Kaikki pyhäjärviset esiintyivät maineensa mukaisesti edukseen:).
Mihimpä koira karvoistaan pääsee ja minkäs sille voi, kun on leikkiin ryhtynyt, niin leikki pitää kestää. Jukka ja Tarmo & kumppanit!
tulossa taas tutkintapyyntöjä roppakaupalla.
Voitte uskoa, että tunsin myötähäpeää ihan aidosti tv-pätkässä siinä kohdin, kun nimismies Rapo sanoi toimittajalle että kaikesta on tullut "puhtaat paperit".
Niin kuin se tekisi toteen näyteyksi sen, ettei vilunkia ja omaa etua ole ajettu oikein kaksissa miehin???
Nii"in , oikea ruskea kieli siinä änkytti jotta hävetti !
Kyllä, enpä viitsisi enää kylillä kävellä hattu takaraivolla..
Joko kohta pääsöö puolukkaan toverit?
Menisit jo. Äläkä tule tänä-suvena takaisin.
Kuoki kiemurellesasi suota ja odottele karpaloiden kypsymistä.
Mitäs ne olivat ne aikoinaan ne hallikaupat osti halvalla kaupungilta ja myi kalliilla takaisin kaupungille!! Onko tämä satua vai totta.
Nuista turhista juristikuluista puheenollen. Niitähän syntyi, kun tikanmäkiset sorvasivat valituksia, valitusten perään viime valtuustokaudella ja hllituskaudella.
Kai niihin on ollut vastattava. Tikanmäkiset asialla, ja rapo etukeulassa. tekijänä ja tikanmäki teettäjänä. siinä oli sitten piippoo,aittokoskee fälttiä,savolaista ja kaiken karvaisia.
Kyllä niistä syntyy laskua, ihan näiden herrojen piikkiin.
Pankaapa nyt töpinäksi, kun on saatu pää auki.
niin ja muummojen tutkintapyynnöt lisänä
Ilmojen halki käy lentäjän tie,pannaas startaten...
Mites se menikkään siellä kepujen kokouksessa. Hysteriaa ,kaikki oli Jukka poijan puolesta,meinaan salamekkaat. Valtuuston kokouksessa Liuska totesi ,ettei lentokentän asiat oo kohillaan ja Jukka poika sanoi Kaikki kunnossa on. Mites nyt ,kumpihan on oikkeessa??
Mikä siinä on niin eriomasta ,että yhtä pönkitetään ? ei vääryyttä saa tehdä . Kyllä nyt on tultava loppu oman edun tavottelusta.
Riidan kylväjät tekevät aina vääryyttä ja ahnehtivat konstilla millä hyvänsä suojeluskuntanasa ympäri maakuntaa ja poliittisia piirejä.Hyvä veli sisar joutaa jo pyhäkkäitten alueelta nyt kiinni jäätyään jäähypenkille ja viettämään lepposampia eläkepäiviä omissa ympyröissään lasten lastensa hoivaajina ,samalla opettaen ettei pidä yrittää sumuttaa toisia, anehtimalla toisten omaa omaisuutta eikä yli paikkoja ,joita ei jaksa hoitaa rehellisesti.
Toivotaan, että jatkoa seuraa ja saamme valtakunnan kanavilta jatkossakin seurata asian etenemistä. Nyt ei pidä jäädä paskakasaan seisomaan vaan laittaa tekijät vastuuseen!
Voihan tittelin toimitusjohta olla muukin kun lentokenttä oy toimitusjohtaja, vaikka rahoitusta hakeekin, jos allekirjoittajan nimen alla lukee lentokenttä oy n toimitusjohtaja asia olisi silloin selvä mutta kun ei lukenut, taisi taas mummelit haukata liian ison palan salapoliisityössään
Lopeta jo tuo epätoivoinen selittelys,kepulisti
Mitähän vielä keksisit vanha kepu!!
eikös siinä ollut teksti yläpuolella; maksuun lentokenttä oy;n avustus. että olis se vaan ihime, jos jonkun muun firman toimitusjohtaja antaa maksumääräyksiä toisen nimiin.
päivi ruotoistenmäki, hallintojohtaja kun olit noina "esimerkki vuosina", kuinkas sitä noin huolimaton tulikin mm. talous lakituntemuksessa oltua?
OTL;:n kommentti "Päivi oli kaupungin paras työntekijä"
Yksi ihminen toisensa jälkeen "nimismiehen todistuksilla ns. hyvistä ihmisitä" osoittautuu, ei pyhäjärviseksi, ei lakia noudattavaksi, rahavirtojen ei liikattanut liikuttaakin tj tittelillä....
Onko muisti työuralla opittua muistamattomuutta?
kyllä nyt on tullut selväksi paikkakunnan tarkoitushakuisesti rakennettu ja ukkossuojattu sisärengas.
heille ikävä, että tuli tumma nainen etelästä ja nipisti pihdeillä maanalaista johdatinta.