loppusuoralla olijoita??

Hei! ajattelin vain kysäistä kuulumisia ja vointeja odottajilta joilla laskettu aika piakkoin...itsellä la 25.9, mutta luulenpa, että aikasemmin jo syntyypi=)
1335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eli mulla la 27.9 :) Enää 4 viikkoa. Tai no eihän sitä vielä tiedä milloin. Mulla on vielä synnytystapa-arviointi edessä (torstaina) joten vielä en tiedä sitäkään kumpi on kyseessä sektio vai alatiesynnytys. Jännittää kovasti ja haluaisin jo vaavin sykkyyn. Alkaa olemaan jo vaikeuksia löytää hyvä nukkuma-asento. Onneksi ei ole mitään helteitä! Miten sitä sais aikansa kulumaan siivillä, kaikki tarpeellinen on jo hankittu (tai ainakin luulen niin), joten ei tarvi kaupoissa enään kierrellä. Sairaalakassinkin olen jo laittanut valmiiksi...mikään hätähousu en ole :)

Hyviä loppuajan odotusta vaan kaikille :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sarijoh kirjoitti:

Hei! ajattelin vain kysäistä kuulumisia ja vointeja odottajilta joilla laskettu aika piakkoin...itsellä la 25.9, mutta luulenpa, että aikasemmin jo syntyypi=)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu