Kas kas. Täällä ollut aloitus huumekaupasta sai kovan miinusryöpyn ja nyt koko keskustelu onkin poistettu.
Ongelman laajuus yllätti!
Seuratkaa vanhemmat nuorianne. Huumeiden/huumekauppiaan orjan elämä on karua.
Saarijärvellä huumepiiri?
28
1409
Vastaukset
- auttakaa kun pyydetä
Niimpä näyttää. Miinukset lienee hätähuutoja.
- TenuPetteri
Juokaa nuoret vaan viinaa, kuten vanhempannekin. Ei kannata sotkeutua huumeisiin, alkoholilla ne ongelmat paranee. Kippis!
- Huumeet on sontaa
Onhan toki olemassa myös päihteetön vaihtoehto tenupetteri hyvä! Vai täytyykö se pää saada sekaisin keinolla millä hyvänsä?
Ja tosiaan, pillerikauppiaan keinot seurauksineen on kyllä siitä huonoimmasta päästä! - TenuPeter
Huumeet on sontaa kirjoitti:
Onhan toki olemassa myös päihteetön vaihtoehto tenupetteri hyvä! Vai täytyykö se pää saada sekaisin keinolla millä hyvänsä?
Ja tosiaan, pillerikauppiaan keinot seurauksineen on kyllä siitä huonoimmasta päästä!Päihteetön elämä = huono elämä. Ei muuta kuin viinaa ja muita huumehia naamaan, nam!
- saankosanoa
TenuPeter kirjoitti:
Päihteetön elämä = huono elämä. Ei muuta kuin viinaa ja muita huumehia naamaan, nam!
Höpsis. Olet väärässä. Kun näkee nuoria viinan ja huumeiden orjia tuolla kaupungilla, niin tunnen syvää sääliä. Noin vain heitetään se yksi ja ainut elämä menemään.
Ja vain tavoitellakseen sitä hetken kemiallista nautintoa, johon ajan kuluessa tulee vielä resistanssi. Tämä sitten aiheuttaa sen, että saavuttaakseen nautinnon joutuu käyttäjä kasvattamaan annostustaan aivojen vaatiessa lisää ja kierre on valmis. Päihteen ja kuolemankauppiaan orja kulkee kohti karmeaa loppumaan.
Luonnollisella tavalla ilman kemiaa saavutettu hyvänolontunne kestää pidempää, ja sen voi saavuttaa aina uudelleen ja ilmaiseksi!
- Kuolemankauppiaat ki
Poliisin erinomaisen toiminnan ansiosta suurehko huumejengi on kaltereiden takana. Hyvä näin.
- kukahan on
Joku on pidätettykin.....
- minäkin olen utelias
kuka?
- Nou drugs
Ei kait liity huumeisiin tämä huhu.
Mutta vähän huhuja kuulin, että paikkakuntalaisia olisi sekaantunut ulkomaisten kanssa huumehommiin ja ilmeisesti tuo sakki on nyt saatu kiinni. Toivottavasti kaikki asiaan sekaantuneet joutuvat kiikkiin. Tänne ei tarvita kuolemankauppiaita. Munat tervaan vaan ja häpeäpaaluun. - huuuumetta
Nou drugs kirjoitti:
Ei kait liity huumeisiin tämä huhu.
Mutta vähän huhuja kuulin, että paikkakuntalaisia olisi sekaantunut ulkomaisten kanssa huumehommiin ja ilmeisesti tuo sakki on nyt saatu kiinni. Toivottavasti kaikki asiaan sekaantuneet joutuvat kiikkiin. Tänne ei tarvita kuolemankauppiaita. Munat tervaan vaan ja häpeäpaaluun.minkä maalaisten?
- Pikkulintu twiit
huuuumetta kirjoitti:
minkä maalaisten?
Olikohan albaaneja.
- Että tälleen ny
Mitähän sankia oli ajellu säästökeskuksen sisällä autolla viimeyönä. Narkit vauhdissa.
- huumekaveri
Ei kai.Kuka tämä huumeheppu oli 21v.
- teukka
ja tämä sjärven huumepäällikkö antoi itsensä ilmi poliisille!!heh heh ompa oikein kova rikollinen kun itse menee poliisin pakeille tunnustamaan syntinsä vaan miten lienee ne albaani rikoskumppanit jotka tulevat kostamaan käräyttämisen sillä ne veikot eivät varmasti jätä rauhaan...eikä poliisi pysty suojelemaan...
- iiittaa
Totta tuokin. kirjoitti:
kuka 21v,kukaan ei tunnu tietävän.
- tiiänkaiken
iiittaa kirjoitti:
kuka 21v,kukaan ei tunnu tietävän.
Minäpä tiiän!
- Konnat kiikkiin
iiittaa kirjoitti:
kuka 21v,kukaan ei tunnu tietävän.
Eihän sen väliä, kun on lukkojen takana. Vapaana kulkevat lurjukset kiinnostaa enemmän.
- W a d
Poliisit löysi huumekätkön kolkanlahdesta soramontusta. Ilmeisesti kätkö oli siirretty sinne hätäpäissään siitä levähdyspaikan metsiköstä, missä on hakkuut nyt käynnissä.
Kyllä näitä kuoleman kauppiaita näyttää riittävän.
Pitäkäähän ihmiset silmät auki. Se voi olla oma lapsenne, joka joutuu näiden ihmis saastojen kouriin. - Rosmoja liikaa.
Kiitos ti 17.12.2013 KSML ku julkasi huumehörhön 2 kpl nimet julkisuuteen. noita KUOLEMAN KAUPPIAITA liikkuu vappaalla aivan liikaa.
- Lurjukset kiikkiin
Se on raaka peli siitä eteenpäin, kun nuorukainen saadaan koukkuun ja huumevelkakierteeseen edessä rikollinen elämä, eikä lähimmäisetkään siltä välty.
Harkitse nuori, haluatko olla huumekauppiaan bitch.
- hyvin huolestunut
mömmökauppaa ja vironviinaksia.helppoatuloa nuorten suosimassa paikassa.yleisesti hyväksyttävääkö .herätys nuorten jopa alaikäisten vanhemmat
- Tietoa
Ei pelkästään huume piirejä siellä,vaan on myös juoppoja ja väkivaltaista porukkaaPieni paska kylä pahanen jossa ei mitään hyvää.
- HuumeHessu
Alkoholi on paljon vaarallisempaa kuin huumeet :) Hyvä huume parempi mieli
- HuumeHessuu
Tai siis vaarallisempaa kuin muut huumeet sillä onhan sekin huumetta ja myrkkypaskaa.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101094Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198705