markka-arvoisia rahoja

Mitään ei ole kaupan, mutta kerron.

Muovikapselin sisässä olevia 10mk kolikko, vuosi 1995. Kolikon toisella puolen kuvattuna lintu lentävässä asennossa.

Kolme kappaletta peräkkäisillä sarjanumeroilla olevia 1 markan seteliäm. Vuosi 1963, väri keltainen

Mikään ei ole kaupan, mutta nämä ovat olemassa
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ap. itse kuitaa....

Löytyi vastaukset.

Tuo muovipoletissa oleva 10mk eurokolikko, hinta 8,90e, sitä on saatavana.

markan setetlit. vn. 1963 suoraan setelipanossa. Arvo vajaa 3e kpl.

Ei edelleenkään myynnissä, koska niitä saa edelleenkin muullakin tapaa.

Äänestä

Omistamme vaimoni kans rahoja eri aikakaudelta. 1 markka 1874 94,48% hopeaa. Mikä olisi sen arvo nyt?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinen kerääjä kirjoitti:

Mitään ei ole kaupan, mutta kerron.

Muovikapselin sisässä olevia 10mk kolikko, vuosi 1995. Kolikon toisella puolen kuvattuna lintu lentävässä asennossa.

Kolme kappaletta peräkkäisillä sarjanumeroilla olevia 1 markan seteliäm. Vuosi 1963, väri keltainen

Mikään ei ole kaupan, mutta nämä ovat olemassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu