Katkesi Vectrasta nokkaketju!! Moottori on 2.0 diesel, tyyppiä Y20DTH vuosimalli 2003.
Näyttäisi Ebayssa olevan sekä Saksassa että Englannissa vaihtomoottoreita tarjolla pilvin pimein ja kohtuullisin hinnoin, ja aika moni lupaa toimittaa Suomeenkin.
Onko kellään kokemuksia moottorien tuonnista? Englannissahan Opel => Vauxhall. Sopiiko englantilainen Vauxhall-moottori Vectraan jos se on samaa Y20DTH-tyyppiä?
Vectran moottori Saksasta tai Englannista?
1
217
Vastaukset
Kysäiseppä tuolta, niin luultavasti joku tietää ja saat asiallisia vastauksia.
http://www.opelclubfinland.fi/forum/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1743032Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2982696Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751768Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501667Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391541- 1221316
- 1051229
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141184Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3831167Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041073