POSTI TAKAISIN LIEKSAAN

Kyllä tämä asiamies posti on jo nähty sokoksen yhteydessä!! Jonota, odota palvelua, jonota, jonota.. ei näy virkailijaa, odota! Varmaan virkailijat parhaansa tekevät, mutta he ovat kaupassa töissä ja on muitakin tehtäviä! Siksikö asiakkaiden pitää jatkuvasti odottaa?? Kyllä POSTI oli POSTI vaikka sielläkin joskus sai jonottaa.
13205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Näkyikö todistuslähetysten odottajia?

Äänestä
  • Ei näkyny ;)

    Äänestä

Rantalan ärrällä nopeaa postipalvelua.

Äänestä
  • Totta. Rantalan ärrällä palvelu pelaa ja se on ystävällistä.

    Äänestä

  • usein asioiva kirjoitti:

    Totta. Rantalan ärrällä palvelu pelaa ja se on ystävällistä.

    On turha itkeä kaatunutta maitoa. Postia ei enää tule.

    Äänestä

S-marketit ovat auki pitkälle iltaa ja vieläpäviikonvaihteessakin. Entinen posti oli hitura, mutta taitaa valituksesi johtuakin aivan muusta syystä kuin palvelusta.

Äänestä
  • Kun saisi edes sitä palvelua. Odottelua kohtuuttomasti ilman työntekijää.

    Äänestä

  • koomatti kirjoitti:

    Kun saisi edes sitä palvelua. Odottelua kohtuuttomasti ilman työntekijää.

    No johan se paljastui se sylttytehtaan osoite - koo-matti?

    Äänestä

  • Se onkin ainut hyvä asia, pitkät aukioloajat. Kävin juuri asioimassa, ja palvelijan ilmeet olivat kyllä niin tuimat, että sais käydä välillä suolahyllyjä järjestelemässä.

    Äänestä

Niin se oli S-marketin yhteydessä posti täällä etelämpänäkin, vaan ei mennyt kovinkaan monta kuukautta kun sieltä loppui ja on nyt pienessä R-kioskissa. Kioskissa saa todellakin jonottaa ja pienissä tilossa joutuu odottelemaan vuoroaan joskus ihan pihallakin.

Äänestä

Ärrälle vaan kaikki palvelut..esim. jätevesineuvonta, sossun rahan jako,jne..

Äänestä

Miksi Sokos ei laita posia entisiin Sampo pankin tiloihin, tietysti säästetään työntekijöidenpalkoista että saadaan pääjohtajan palkankorotus maksettua ja sen palkka kun ei olekkaan mikään pieni? Mistäpä se muusta otetaan kun tavallisten työntekijöiden selkänahkasta ja muutenkin Sokoksella on niin vähän henkilökuntaa.

Äänestä

Joo kyllä ennen pelasi postin toiminta kun oli ihan omat tilat ja oikeat POSTITYÖNTEKIJÄT ,sai käydä vanhempien paketitkin hakemassa ja ei aina edes tarvinnut henkkareita kuletella mukana kun oman paketin haki. Ja asioidessa ei montaa minuuttia vierähtäny nykyisin sokkarilla puolituntinen menee hyvinkin nopeasti..Ja ei puhettakaan että esim.jomman kumman vanhemman paketin saisi noudettua..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kustipolkeepostikulk kirjoitti:

Kyllä tämä asiamies posti on jo nähty sokoksen yhteydessä!! Jonota, odota palvelua, jonota, jonota.. ei näy virkailijaa, odota! Varmaan virkailijat parhaansa tekevät, mutta he ovat kaupassa töissä ja on muitakin tehtäviä! Siksikö asiakkaiden pitää jatkuvasti odottaa?? Kyllä POSTI oli POSTI vaikka sielläkin joskus sai jonottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu