Olen menossa pian leirille ja voi olla että menkat (vittu) sattuu just sillon kohalle (toivon niin kovaa et ei) mutta jos... niin en ole ennen käyttänyt tamppoonia ja olemme menossa uimaan uimahalliin, niin mietin tällaisia kysymyksiä:
1. Entä jos uimassa tamppoonista menisikin yli tai ohi, koska en tiedä minkä "kokoinen" tamppooni olisi minulle hyvä????
2. Entä jos olen jo uimahallilla enkä saa tamppoonia menemään..??
3. Entä jos menkat ei vielä uima pävänä olisikaan alkaneet, mutta pelkäisin että uinnin aikana alkaisi.. voiko tamppoonin laittaa ja tuleeko se pois vaikka ei olisi menkkoja??
4. Entä jos selviäisinkin uinnista, mutta uinnin jälkeen en löytäisi tamppoonin narua!?
5. Muu keino selvitä menkoista uimassa kun tamppooni?!?!?!?!?
Ja älkää kaikki heti tulko et: "jos on noin hankalaa nii älä mee uimaa!" tms. koska niin, auttakaa pliis? :(
Uimaan tamppoonin kanssa...?
3
98
Vastaukset
- Kaikki hyvin
Jos menkat alkaa niin kokeile tamponin käyttämistä jo ennen uintiaa, niin siellä sujuu sitten vaivatta. Kannattaa ostaa tamponeita, joissa on asetin, ne on helpompi asettaa varsinkin kun et ole koskaan ennen niitä käyttänyt. Sitten vaan rentoudut niin kyllä sinä sen paikalleen saat! Jos sulla ei ole mitää tosi runsaita menkkoja niin kyllä normaalkokoinen tamponi sen uinnin ajan kestää. Ja älä siitä narusta huoli se on aika pitkä ja ei se mihinkään häviä... hauskaa leiriä! :)
- Uimaan..?
Kiitos kovasti, paransit oloani aika runsaasti :)
- lisähelpotus
Älä laita tamponia, jos sinulla ei ole vuotoa. Jos vuoto alkaa uimassa ollessa, niin ei se niin rajuna ala, että allas värjäytyisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901945
- 1131053
- 104991
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20747- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä29590Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481