tekun miehet...

neitoperhonen

Mietin, että pitäskö vielä yks ammatti lukea ja pyrkiä Kuopion tekuun opiskelee, ihan sen takia, että siellä on niin komeita miehiä... :)

6

1062

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jesh

      joo tänne vaan! =) ite alotan huomenna siellä...ja luulenpa ettei siellä naisia ainakaan liikaa oo ;)

    • ..sulla juu

      Komeita, varattuja miehiä....
      Vähemmän komeat vapaat miehet voit aivan vapaasti ottaa, jos siltä tuntuu ja jos nyt satut edes saamaan!!

    • Lacey

      Komeat on viety ja tiukasti hihnassa. Muita täällä sit ei kehtaa edes kattoakkaan. Mutta tulkaa nyt tytöt tännekkin vähän, että saa silmäruokaa :) en ole tähän mennessä bongannut kuin yhden herkun tytön.

      Huomenna alkaa koulu ja tänään on yks uusintakoe, siispä lukemaan ->

      • Panu

        Jos todellakin vain tuolla perusteella Tekuun opiskelemaan, niin et ole ainakaan älyllä pilattu. Luulen ettei sua täällä kukaan järkevä mies edes halua. Mutta löytyy täältä aina niitä "en ole koskaan saanut" -surkimuksia. Siinä sinulle mies Tekusta.


    • neitoperhonen

      Hienoa saada aikaan keskustelua! Kuka ois oikeasti niin dorka, että pyrkis opiskelemaan vain miesten takia. Pitäs olla aika puutteessa. Mutta toi oli kohteliaisuus teille tekun miehet! Mulle riittää opiskelu oikeesti vähäks aikaa...

      Ja varattujakin saa katsoa, mutta ei koskea... ;)

      • Lacey

        Tekussa ensimmäinen koulupäivä (siis tokaluokkalaisille) eilen oli jo ekaluokkalaiset liikuntasalissa kuulemassa rehtoria. Ei ole niinkään naisia tulvinut sisään, eikä uloskaan. Käytävällä saa ottaa vain miesten hartialeveydestä mittaa ja etsiä helmiä ja perhosia :)

        Miksi ihmeessä sitä tulee hyvin toimeen rumien ja vanhojen tyttöjen kanssa, mutta nuoret ja nätit tytöt tuntuu aina olevan jossain muualla. Tosin allekirjoittaneelle kävi jokupäivä tässä hyvä säkä torilla, kun joku 16vee nätti blondi kysyi nimeä :)

        Varattunakin saa katsoa, muttei koskea..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      34
      11281
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      60
      9058
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5445
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3744
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      74
      3664
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3599
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3338
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      60
      2698
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      72
      2410
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      33
      1933
    Aihe