Sieltä sun täältä on saatavissa Legolandiaan lapsille ilmaisia sisäänpääsylippuja (edellytyksenä, että mukana on maksava aikuinen). Yksi keino tiketin saamiseen on liittyä Lego-klubiin (ilmainen) ja sen mukana tulee yksi pääsylippu. Tänä vuonna on saanut Kellogsin muropaketistakin käsittääkseni. Mutta jos joltakulta uupuu, niin minulta saa ilmaiseksi kaksi lippua, joilla kaksi lasta pääsee ilmaiseksi Legolandiaan vanhempiensa mukana. (yhteensä arvo 78e) Koskee 3-12v lapsia.
Ilmainen sisäänpääsy Legolandiaan
8
3264
Vastaukset
- Juustina
Club BR:n klubikortilla saa myös ilmaisen sisäänpääsyn.
- luksa1
Kiitos, mielelläni ottaisin ne liput. Olemme menossa 2 aik. 2 lasta parin viikon päästä. Siis Tanskan Legolandiaan? ja liput ovat vain yhden päivän lippuja, eikö? Onko halvin ostaa aikuisten liput suoraan Legolandian sivuilta, vai jostain muualta? Joutuuko silti jonottamaan kauan?
- Legolandian liput
Liput ovat yhden päivän lippuja. Ja kyllä, ne ovat Tanskan Legolandiaan. Ehtona on, että et osta lippuja netistä, vaan aikuisten liput ostetaan portilta ja samalla annetaan nämä kupongit, joilla kaksi 3-12-vuotiasta lasta pääsee siis ilmaiseksi sisään. Yhden lastenlipun arvo on 39e. Jos aikuisten liput on ostettu netistä, näitä ei voi silloin hyödyntää.
Meillä oli viime kesänä vastaavanlaiset liput mukana ja aikuisten liput ostettiin portilta. Aika paljon ihmiset ostavat netistäkin niitä lippuja, sillä ei lippukassalla ollut kovin montaa ennen meitä ja siellä avattiin useita lippukassoja yhtä aikaa. Paljonhan riippuu myös paikalle tuloajasta. Laitatko minulle jonkin sähköpostiosoitteen/yhteystietoja tähän, jolla voin ottaa sinuun yhteyttä lippujen toimittamiseksi? Me emme ole menossa tänä vuonna Tanskaan ja jos joku näistä hyötyy, niin hieno juttu, muuten menisivät roskiin. - luksa1
Legolandian liput kirjoitti:
Liput ovat yhden päivän lippuja. Ja kyllä, ne ovat Tanskan Legolandiaan. Ehtona on, että et osta lippuja netistä, vaan aikuisten liput ostetaan portilta ja samalla annetaan nämä kupongit, joilla kaksi 3-12-vuotiasta lasta pääsee siis ilmaiseksi sisään. Yhden lastenlipun arvo on 39e. Jos aikuisten liput on ostettu netistä, näitä ei voi silloin hyödyntää.
Meillä oli viime kesänä vastaavanlaiset liput mukana ja aikuisten liput ostettiin portilta. Aika paljon ihmiset ostavat netistäkin niitä lippuja, sillä ei lippukassalla ollut kovin montaa ennen meitä ja siellä avattiin useita lippukassoja yhtä aikaa. Paljonhan riippuu myös paikalle tuloajasta. Laitatko minulle jonkin sähköpostiosoitteen/yhteystietoja tähän, jolla voin ottaa sinuun yhteyttä lippujen toimittamiseksi? Me emme ole menossa tänä vuonna Tanskaan ja jos joku näistä hyötyy, niin hieno juttu, muuten menisivät roskiin.Laskeskelin tuossa, että hyötymme on aika pieni, kun tarkoitus on mennä kuitenkin kahdeksi päiväksi. Mutta joka tapauksessa olisin kiitollinen lipuistasi. Voinhan siis ostaa liput sitten toiseksi päiväksi onlinesta? Siis ota yhteyttä s-postiini [email protected].
- kommenttienjättäjä
Pieni kommentti:
Sallaista paikkaa ei ole kuin Legolandia.
Tanskalla löytyy kylläkin Legoland!
Mistä ihmeestä nuo landiat on peräisin, kun monet niissä suunnittelevat käyvänsä? Ovatko kyseessä samat ihmiset, jotka menevät Thaimaasee, Loimaaseen ja Uusimaaseen sekä Puuhamaaseen? Minä ostin aikuisen sisäänpääsyliput netistä sembon sivuilta samalla kun tilasin majoituksen Legoland hostelliin. Liput oli 50€/2pv. Lapselle saan ilmaisliput kun ostettiin Lego-cd ja siinä on lasten ilmaislippu mukana. Ei vaadi samalla aikuisen lipun ostoa.
Näin siis saatiin viidelläkympillä liput kahdeksi päiväksi 1 aikuinen, 1 lapsi.- Legoilijat
Moi! Ensi viikolla Legolandiin matkassa 2aik 2 lasta. Onko tietoa mistä tällä hetkellä voisi saada lasten liput ilmaiseksi. Onko esim Citymarketista ostetuissa Toffifee paketissa, kuulin että olisi mutta eilen otimme pikkukylästä 2pkt näitä. Niissä ei ollut lippuja, mutta onneksi saimme herkullisia Toffifee...:)
- Legoilijoille
Tarkistitko Kellogsin muropaketit? Lego-klubiin liittymällä saa yhden ilmaisen lastenlipun, mutta siinä menee useampi viikko, joten ei ennätä enää teille. Viime kesänä oli jäätelöautolla jonkun paketin oston kylkiäisenä jaossa, mutta en tiedä onko tänä vuonna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1845052Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,244453Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2573034Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432922- 522531
- 271939
- 541853
- 771814
- 221787