Hortonin migreeni

Mr.Horton

Tervehdys. Itselläni ollut nyt 7 viikkoa hortonin migreeni, ja nyt siihen lisäksi kolmoishermo särky. Hortoniin estolääkkeeksi kortsonia 3vko, ei auttanut. Lääkäri määräsi hermo särkyyn lyrikaa, ei ole auttanut 6 vrk: n jälkeen, on vaan niin sekaisin lääkkeestä, ettei uskalla ajaa autoa. Nyt kun joudun syömään panacodia, imigrania ja vielä lyrikaa , niin alkaa olla kroppa ja henkinen puoli lopussa. Tiistaina aika neurolgilla, jos ei pian saa tuota helvetillistä kipua pois, niin alan avata asekaappia ja poistaa kivut " luonnollisella" tavalla. Tsemppiä ja parantumisia kaikille!!! Koittakaa jaksaa!!!

4

413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ~Sanni~

      Niin, Hortonin hoitoon on useita todella tehokkaita luonnollisia hoitoja, asekaappi ei ole yksi niista. D-vitamiini on ollut viime vuosien puhutuin juttu (auttaa 80% potilaista) ja viela tehokkaampia ja vanhempia vaihto ehtohoitoja on useita, kaikkia yhdistaa se etta ne ovat tehokkaampia (ja vahemmän haitallisia) kuin laakkeet. Vaihtoehtohoidot pureutuvat sairauden syyhyn, hypotalamukseen ja serotoniiniin, mita laakkeet eivat tee. Koska hortoniin ei ole laaketta olemassa, siksi potilaat syovat muihin sairauksiin tehtyja laakkeita. Apu taytyy valitettavasti itse hakea. Alkuun paasee sivustoilta http://www.clusterheadaches.com/ ja http://clusterbusters.com/.

      Horton ei ole migreenia. Kortisoni ei ole estolaake vaan sarjan katkaisuun. Imigran valtaa serotoniinireseptorisi. Panacod on kodeiini, jokaisen laakarin pitaisi tietaa paremmin kuin kirjoittaa kodeiinia hortoniin.

    • ~Sanni~
    • 18+5

      Mulla auttoi imigran injektio kohtauksiin. Estona verpamil, topiramat, kortisoni, sekä triptyl. Auttanut minua ilman mitään vitamiineja.

      • 5+12

        En nyt ota kantaa siihen, mikä auttaa hortoniin.
        Mutta kuulostaa melko koomiselta, että ihminen suhtautuu positiivisesti mieluummin kaikenlaisiin vepramiileihin ja topiramaatteihin kuin ihan luonnolliseen D_vitamiiniin.
        Jonka puuttesta lukuisat tutkimukset ovat osoittaneet valtaosan ihmisistä kärsivän.
        Kun omat biologian tiedot ovat tarpeeksi huonot, on tie medikalisaatiolle auki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      131
      2468
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      18
      2191
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      173
      1942
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      244
      1457
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      127
      1289
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1164
    7. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      988
    8. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      84
      917
    9. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      69
      884
    10. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      810
    Aihe