Kisapiikki vs Katulaiska

t0uberssy

Moro,ajattelin ostaa kisapiikin,mielessä on ollut husqvarna wr. Mutta mitkä ovat kisapiikin hyvät ja huonot puolet yms.? (teho,kulutus jne..) mietin myös katulaiskaa,kysyisin myös sen hyvät ja huonot puolet yms. Kiitos etukäteen vastanneille!

9

6112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yamaha wr boiii

      riippuu ihan käyttötarkoituksesta! jos meinasit ihan vain kyläpilluralliin nii kyllähän se kisapiikki pitää olla :) mutta jos 2t kemmun ostat nii muista varata rahaa korjaukseen ja bensoihin :)) Jos mielessä oli pienikin matka-ajo suosittelen kovasti 4t kevaria. esim. Yahama weerassa on hyvällä kaasukädellä kulutus vain 4l/100km! ja 4t kevareissa on pomminvarma kone ! :) että jos haluaa tehoa elämään niin 2t, mutta jos haluaa halpaa ja huoletonta ajoa niin 4t kevari.

      • t0uberssy

        noo suurimmaksi osaksi kylillä sitä tulee ajeltua pimppistä ja keulakin voi nousta melko usein :) 2t tottakai ;) ja matkaa en hyvin paljoa ajele..


    • raakaalihaaa

      kisapiikkiä jos löytyy rahhaa nelaria/katulaiskaa jos ei oo rahhoo, tolla periaatteella ne raa'asti menee.

    • t0uberssy

      taidan päätyä hussen wr:ään ;) kiitos vastauksista!

    • Husqvarna WR 125

      Hyvä valinta ;) iteltä kans löytyy wr husse mittarissa kilsoja melkee 20 000 ja hyvin lähtee :D

    • Kyselijä12

      Haluuks joku vastata? Mikä on kisapiikki ja mikä on katulaiska? Siis että mistä tietää että mikä kevari on katulaiska ja mikä on piikki?

    • mopoveeti

      juu itelki toi kisapiikki ni pystyy kylil ajella hyvi

      • Jutustelija1

        Ja matkakin taittuu vähän eri malliin kuin 11KW tai alle vehkeellä.


      • Jutustelija1Vermeitä

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1944
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1690
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1306
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      67
      1244
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1008
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      906
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      903
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      872
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      107
      828
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    Aihe